Unia Basket powalczy w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

Koszykówka 16 marca 2023 0 Komentarzy

Unia Basket Ostrołęka zagra w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w kategorii U15. Ostrołęczanki dostały dziką kartę i zagrają w turnieju w Szczecinie.

W ostatnich dniach ostrołęckie koszykarki zagrały trzy spotkania: przegrały na wyjeździe z Trójką Żyrardów 54:90 oraz pokonały MUKS Piaseczno 85:46 i OSiR Sokołów Podlaski 71:65. Te wyniki w ostatecznym rozrachunku pozwoliły na zajęcie czwartego miejsca w lidze.

- Biorąc pod uwagę to, że graliśmy z zespołami, w których grały również zawodniczki rok starsze od naszych, możemy być bardzo zadowoleni z końcowego rozstrzygnięcia - podsumowuje klub Unia Basket.

9UKS 4 Ursus13161 - 15

Przed koszykarkami z Ostrołęki gra w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Dzięki dzikiej karcie, ostrołęczanki zagrają na tym etapie rozgrywek krajowych. Z czwartego koszyka zostały wylosowane do grupy D, która zagra w Szczecinie. Rywalkami Unii Basket będą Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk, Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski i MKS Kusy Szczecin.

Do turniejów półfinałowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski awansują dwa pierwsze zespoły z każdej z grup. Turnieje ćwierćfinałowe odbędą się w dniach 24-26.03.2023 roku.