Unia Basket U14 kończy sezon. Trener Mierzejewski: "Za mało, jak na nasze ambicje"

Koszykówka 17 maja 2017 0 Komentarzy

Koszykarki Unii Basket Ostrołęka U14 zakończyły sezon ligowy. Druga faza rozgrywek ligi mazowieckiej była dla nich bardzo udana, ale trener Mariusz Mierzejewski liczył na więcej. - Pozostaje spory niedosyt - mówi.

Na mecz do Warszawy z tamtejszą Jagiellonką zawodniczki z Ostrołęki pojechały w dobrych humorach. Mimo braku lidera zespołu Natalii Plewko, spotkanie odbywało się pod dyktando zawodniczek Unii. We wszystkich czterech kwartach zespół gości dominował zdecydowanie na parkiecie, chociaż ostatnia kwarta zakończyła się tylko jednopunktowym zwycięstwem, to całe spotkanie zaliczyć można do tych, gdzie kontrolę nad wynikiem meczu ma się do końca.

Po meczu przyszedł czas na podsumowanie sezonu. Koszykarki Unii Basket U14 w pierwszej fazie sezonu zajęły 5. miejsce w grupie z dorobkiem 4 zwycięstw i 8 porażek. Tym samym przeszły do grupy D, gdzie walczyły o miejsca 7-14 w lidze mazowieckiej. Tam spisywały się już doskonale: wygrały 7 z 8 meczów i tym samym zajęły pierwsze miejsce w tej grupie, a siódme w całym sezonie.

- Pozostaje spory niedosyt z powodu braku awansu do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U14, ale z drugiej strony mamy jeszcze większą motywację do pracy na przyszłe sezony. Siódme miejsce, czyli połowa tabeli mazowieckich rozgrywek, to zdecydowanie za mało jak na nasze ambicje. Liczyliśmy na awans, ale niestety się nie udało - mówi trener drużyny Mariusz Mierzejewski. - Na pewno gra w Eurolidze miała również swoje odzwierciedlenie w końcówce sezonu, gdzie Unia Basket górowała nad swoimi rywalkami w grupie o miejsca 7-14. Fakt, że w tym roku trzy zespoły z Mazowsza awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski młodziczek pokazuje jak silne zespoły rywalizują w naszym województwie - dodaje.

UKS Jagiellonka Warszawa – MUKS Unia Basket Ostrołęka 46:96 (11:27, 6:28, 13:24, 16:17)

UNIA BASKET: Kuszneruk 18, Bakuła 4, Auguściak, Brzezowska 12, Piórkowska 11, Zając 6, Kruszewska 11, Mierzwa, Pyskło, Władysiuk 24, Runo 2, W. Maciak, J. Maciak 8.

Zakończenie sezonu ligowego nie oznacza jednak końca wyzwań młodych koszykarek w tym sezonie. W dniach 19-21 maja drużyna rywalizować będzie na XIX Młodzieżowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego w Strzegowie o tytuł Mistrza Województwa Szkół Gimnazjalnych.