W okręgówce derby dla Rzekunianki

Piłka nożna 24 października 2023 0 Komentarzy

Derby powiatu ostrołęckiego dla Rzekunianki Rzekuń i ambitna, aczkolwiek przegrana, walka ULKS Ołdaki w wyjazdowym starciu z Konopianką. To wydarzyło się w 11. kolejce ligi okręgowej.

W pierwszej połowie derbowego meczu pomiędzy Kurpikiem Kadzidło a Rzekunianką Rzekuń padła tylko jedna bramka: w 40. minucie strzelił ją Kacper Sokołowski. Dużo ciekawiej było w drugich 45 minutach. W 65. minucie Sokołowski podwyższył na 2:0, a w 80. minucie Mateusz Rogoziński dał trzecią bramkę Rzekuniance. Nadzieję Kurpikowi w 88. minucie dał Paweł Magdaleński, ale wkrótce nastąpił koniec meczu i z tych derbów zwycięsko wyszła ekipa z Rzekunia.

Kurpik Kadzidło - Rzekunianka Rzekuń 1:3 (0:1)

• 0:1 Sokołowski
  • 0:2 Sokołowski
  • 0:3 Rogoziński
  • 1:3 Paweł Magdaleński

Ciężki mecz w Morawach stoczył beniaminek ULKS Ołdaki. Do przerwy Konopianka Konopki prowadziła 2:0 po golach Eryka Grabowskiego (2. minuta) i Artura Gawędy (15. minuta). W dodatku po przerwie na 3:0 w 55. minucie podwyższył Adrian Kocięcki.

Jednak ekipa ULKS nie poddała się i w 60. minucie bramkę strzelił Szymon Brzostek, ten sam zawodnik strzelił gola kontaktowego w 84. minucie. Dwie minuty wcześniej Mateusz Nagalski z Konopianki otrzymał czerwoną kartkę.

Mimo gry w przewadze, nie udało się już wyrównać. ULKS wrócił bez punktów.

Konopianka Konopki - ULKS Ołdaki 3:2 (2:0)

• 1:0 Grabowski
  • 2:0 Gawęda
  • 3:0 Kocięcki
  • 3:1 Brzostek
  • 3:2 Brzostek