Wyrównany, lecz przegrany bój Trójki z AZS UW

Piłka ręczna 05 grudnia 2016 Komentarzy

Trójka Ostrołęka przegrała z AZS UW Warszawa 27:31 w spotkaniu 12. kolejki II ligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni Radosława Żebrowskiego przez większą część meczu toczyli wyrównany bój z wiceliderem, lecz detale zadecydowały o tym, że z Ostrołęki punkty wywieźli szczypiorniści ze stolicy.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli mecz, dwa gole najskuteczniejszego w Trójce Rafała Niećki wprowadziły ostrołęczan w dobry nastrój. Kolejne trzy trafienia należały już do gości, lecz gospodarze uspokoili boiskowe wydarzenia i po golu Sławomira Dmowskiego prowadzili już 8:6. Dwubramkowe prowadzenie utrzymywało się do stanu 12:10. Od 22. minuty do końca pierwszej połowy padły już tylko cztery gole, z czego trzy zdobyli zawodnicy AZS UW. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 13:13.

Kluczowa dla losów meczu była 36. minuta, w której goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Od tego momentu goście nie oddali już prowadzenia, mimo usilnych starań ostrołęczan. Skuteczny Hubert Milewski oraz jego koledzy z zespołu niestety nie zdołali już dogonić przyjezdnych - gracze z Warszawy byli bardzo skuteczni, wykorzystywali stwarzane przez siebie sytuacje i spokojnie dowieźli prowadzenie do końca. AZS UW wygrywa 31:27, choć być może odrobina szczęścia w defensywie mogłaby spowodować, że wynik byłby zgoła inny.

Dla Trójki był to już dziesiąty mecz w tym sezonie. Ostrołęczanie mają na swoim koncie 4 zwycięstwa, remis i 5 porażek, plasując się w środku drugoligowej stawki. Liderem z kompletem wygranych jest KS Uniwersytet Radom.

Trójka Ostrołęka - AZS UW Warszawa 27:31 (13:13)

Bramki: dla Trójki - Niećko 10, Ludwiczak 5, Milewski 5, Dmowski 2, Piskowski 2, Kowalczyk 2, Kuliś 1; dla AZS UW - Szpejna 9, Sikora 5, Leszczyński 4, Reich 3, Milewski 2, Bulej 2, Borzymowski 2, Makowski 2, Radwański 1, Pietrzak 1.

TRÓJKA: 1. Marcin Prekiel, 3. Sławomir Dmowski, 4. Hubert Milewski, 6. Patryk Kuliś, 7. Łukasz Kosiński, 8. Daniel Kozikowski, 9. Adrian Piskowski, 11. Kamil Ludwiczak, 15. Łukasz Kowalczyk, 17. Norbert Kolanowski, 18. Rafał Kamionowski, 19. Rafał Niećko, 22. Piotr Kozłowski, 45. Tomasz Ścibek. Trener: Radosław Żebrowski.

AZS UW: 4. Mateusz Sikora, 8. Wiktor Przybysz, 10. Dawid Szpejna, 11. Mateusz Leszczyński, 13. Mikołaj Milewski, 14. Tomasz Bulej, 15. Marcin Borzymowski, 17. Tomasz Makowski, 19. Michał Steć, 44. Piotr Kacperski, 71. Dominik Morawski, 85. Tomasz Szałkucki, 88. Igor Radwański, 92. Bartosz Grzywiński, 93. Jakub Pietrzak, 99. Tobiasz Reich. Trener: Robert Bliszczyk.