Wywalczyli medale, z trenerem popłynęli "na wesoło"

Pływanie 16 czerwca 2023 0 Komentarzy

W niedzielę 11 czerwca na Pływalni OSiR ,,Pingwin'' Warszawa Bemowo odbyły XVI Grand Prix w Pływaniu o Puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy. Do rywalizacji w ośmiu konkurencjach indywidualnych i dwóch sztafetowych przystąpiło ponad 200 zawodniczek i zawodników z 27 klubów pływackich w tym czwórka młodych pływaków z UKS Piątka Ostrołęka - Zuzanna Zecer, Helena Żerańska, Marcel Łoziński oraz Antoni Golan.

Zuzia zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 34,35 oraz srebrny medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:11,16(rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 zajęła pierwsze miejsce.

Marcel zdobył złoty medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 38,24 oraz brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 46,33(rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2014 zajął pierwsze miejsce.

Antek zdobył brązowy medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 36,92 oraz czwarte miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:13,72 (rekord życiowy). Z kolei Hela zajęła piąte miejsce na 50 m stylem grzbietowym z czasem 46,44 (rekord życiowy) oraz siódme miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 43,08 (rekord życiowy).

Na zakończenie zawodów rozegrano sztafety ,,na wesoło'' 3 x 50 m stylem dowolnym i tu mogliśmy oglądać w akcji zawodniczkę - Zuzię Zecer, zawodnika - Antka Golana oraz trenera - Rafała Golana. Sztafeta popłynęła z czasem 1:35,17, kończąc wyścig na drugim miejscu zdobywając tym samym srebrny medal.

Klub podsumowuje: "Gratulujemy medali oraz cieszymy się, że mamy w swoim gronie trenera z pasją, który nie obawia się razem z zawodnikami walczyć o medale i wiedząc, że jest w stanie spełnić te oczekiwanie".