Zakłady bukmacherskie w 2018 roku – jak odróżnić legalnych bukmacherów?

Inne 03 marca 2018 0 Komentarzy

Zakłady bukmacherskie w 2018 roku – jak odróżnić legalnych bukmacherów?

Wybór firmy oferującej zakłady bukmacherskie w sposób legalny jest teraz dużo łatwiejszy niż jeszcze kilka lat temu. Wszystko za sprawą wprowadzonych w 2017 roku zmian w tzw. „ustawie hazardowej”, które uregulowały tę kwestię. W przeszłości, osoby które chciały obstawiać zakłady miały wiele wątpliwości przy wyborze bukmachera, ponieważ określenie które z tych firm działają całkowicie legalnie nie było takie proste. Zmieniło się to jednak znacząco w roku 2017, ponieważ to właśnie wtedy wprowadzono istotne zmiany w tym zakresie, co spowodowało że odróżnienie firm posiadających zezwolenie jest teraz bardzo łatwe. Legalni bukmacherzy muszą przede wszystkim wystąpić o przyznanie im licencji, czyli zezwolenia na możliwość oferowania zakładów. Po wydaniu takiej licencji, nazwa firmy która ją otrzymała umieszczana jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów (oczywiście w odpowiednim dziale tej strony internetowej), a więc wystarczy wejść na stronę Ministerstwa aby zapoznać się z listą takich firm. Należy pamiętać, że liczba bukmacherów, którzy otrzymali wymagane zezwolenie może ulegać częstej zmianie, ponieważ coraz więcej bukmacherów może wystąpić o przyznanie licencji, a tym samym liczba firm które taką licencję uzyskają prawdopodobnie będzie z czasem wzrastać. W wyjątkowych sytuacjach może także dojść do odebrania zezwolenia któremuś bukmacherowi lub może on sam zrezygnować z polskiego rynku, dlatego zawsze przed skorzystaniem z oferty bukmachera warto upewnić się najpierw czy aby na pewno ta firma posiada aktualne zezwolenie.
Wybór legalnego bukmachera jest bardzo ważny, ponieważ tylko w ten sposób możesz obstawiać zakłady całkowicie legalnie bez narażania się na niepotrzebne konsekwencje prawne. Istnieje wiele możliwości przeprowadzenia wstępnej oceny, czy dana firma działa w Polsce legalnie:
- przede wszystkim firmy posiadające odpowiednie zezwolenie udostępniają graczom możliwość wykonywania wpłat i wypłat za pośrednictwem wielu wygodnych metod płatności, jak np. przelew bankowy na rachunek w polskim banku, możliwość wpłaty „szybkim przelewem” lub przy użyciu karty płatniczej. Natomiast firmy które nie otrzymały w Polsce zezwolenia na tego typu działalność, nie powinny udostępniać graczom możliwości wykonywania transakcji finansowych tak powszechnymi sposobami jak przelew krajowy lub karta płatnicza. Brak możliwości wykonania takich transakcji u bukmachera powinien więc wzbudzić większą uwagę gracza, który powinien upewnić się czy ta firma posiada polską licencję,
- następnym wyraźnym elementem, który powinien wzmóc uwagę u klienta firmy bukmacherskiej jest obecność w ofercie tego bukmachera kasyna lub pokera. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, firmy działające legalnie w Polsce nie powinny oferować graczom kasyna, ani pokera, a więc obecność tego rodzaju produktów hazardowych na stronie bukmachera powinna skłonić gracza do jak najszybszej weryfikacji tej firmy. Możliwa jest również sytuacja, w której firma nie posiadająca odpowiedniego zezwolenia i tak nie będzie oferowała pokera ani kasyna, a skoncentruje się wyłącznie na zakładach bukmacherskich, dlatego pamiętaj, że brak kasyna i pokera w ofercie bukmachera nie oznacza jeszcze że ta firma działa legalnie, natomiast obecność tego typu usług bardzo uprawdopodabnia sytuację, że ta firma bukmacherska może nie działać zgodnie z przepisami.
Istnieje wiele więcej cech, na podstawie których można odróżnić legalnych bukmacherów, jak np. możliwość sponsorowania polskiego sportu przez firmy działające zgodnie z prawem. W ciekawy sposób zostało to omówione na stronie WygranaOnline.com, gdzie wymieniono znacznie więcej cech charakteryzujących firmy działające w sposób legalny. Warto jeszcze napisać kilka zdań na temat tego, dlaczego warto wybierać legalnych bukmacherów.
Przede wszystkim firmy posiadające polską licencję na możliwość oferowania zakładów bukmacherskich działają zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w Polsce, a więc korzystając z usług tych firm można obstawiać zakłady zgodnie z prawem, bez niepotrzebnego ryzyka. Ponadto, bukmacherzy posiadający zezwolenie przyczyniają się do wzrostu gospodarczego w naszym kraju, ponieważ zgodnie z przepisami prawa odprowadzają w Polsce należne podatki. Bardzo często firmy takie angażują się również w sponsorowanie polskich klubów sportowych, co w konsekwencji może wpłynąć na poprawę osiąganych przez te kluby wyników. Wybór firm działających legalnie zwiększa też bez wątpienia poczucie bezpieczeństwa gracza, ponieważ w razie jakichkolwiek problemów zawsze można zwrócić się o pomoc do odpowiednich instytucji, co w przypadku firm działających bez licencji może okazać się niezwykle trudne.
Dlatego jeśli koniecznie chciałbyś obstawiać zakłady, to pamiętaj aby najpierw upewnić się czy bukmacher którego wybrałeś działa w Polsce legalnie. Najpewniejszym miejsce do zaczerpnięcia tego typu informacji jest strona Ministerstwa, na której możesz znaleźć listę takich firm.
Zastanów się jednak, czy warto inwestować swój czas i pieniądze w zakłady, ponieważ zakłady bukmacherskie to jedna z form hazardu, a więc podobnie jak w przypadku innych tego typu gier, mogą uzależniać. Dlatego jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na grę, to rób to odpowiedzialnie. Oczywiście oferta bukmacherów dozwolona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę