Zimowe Mistrzostwa Polski: Ratownicy WOPR-OS z medalami

Inne 08 grudnia 2020 1 Komentarz

Bardzo udany start podczas XI Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym odnotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka. Zawodnicy z Ostrołęki podczas swoich startów zdobyli 11 medali (3 srebrne i 8 brązowych). Zawody, które rozgrywane były na nowoczesnym 50 metrowym basenie w Szczecinie w dniach 4-6 grudnia zgromadziły na starcie najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników z Polski i stały na bardzo wysokim poziomie.

W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli: Maja Furmaniuk, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski. Zawodnicy WOPR-OS, oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych.  W klasyfikacji generalnej mistrzostw obejmującej wszystkie indywidualne starty w kategorii open Hubert Nakielski zdobył tytuł wicemistrza Polski, natomiast w kategorii junior: Mateusz Adamowski zdobył tytuł wicemistrza Polski, Kamil Bojarski uplasował się na szóstej pozycji, a Kacper Mierzejewski zajął dziesiąte miejsce.

W startach indywidualnych reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka prezentowali się następująco :

• Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych w kategorii open zdobył w sumie cztery medale (2 srebrne,  2 brązowe) zajmując następujące lokaty: na dystansie  200 m z przeszkodami z czasem 2,01,71 s – 2. miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 50,46 s – 2. miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 30,87 s –  3. miejsce, na dystansie 100 m ratownik z czasem 56,36 – 4. miejsce, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1,05,80 - 3. miejsce, na dystansie 200 m super ratownik - 8. miejsce.
  • Mateusz Adamowski w swoich startach w kategorii junior zdobył w sumie cztery brązowe medale. Na dystansie 200 m z przeszkodami zajął 3. miejsce z czasem 2,12,05 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 54,49 s zajął 4. miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 34,47 s zajął 3. miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratownik - 3. miejsce z czasem 59,83 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m kombinowane - 3. miejsce z czasem 1,09,05 – nowy rekord życiowy, na dystansie 200 m  super ratownik z czasem 2,32,16 - 4. miejsce – nowy rekord życiowy.
  • Kamil Bojarski w kategorii junior zdobył srebrny medal i zajmował odpowiednio: na 200 m z przeszkodami z czasem 2,28,71 s - 16. miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m w płetwach - 2. miejsce z czasem 53,62 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina z czasem 35,21 s - 5. miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m ratownik - 6. miejsce z czasem 1,01,31 s – nowy rekord życiowy, na 100 m kombinowane z czasem 1,15,98 s - 7. miejsce – nowy rekord życiowy, na 200 m super ratownik - 7. miejsce z czasem 2,41,50 s – nowy rekord życiowy.
  • Kacper Mierzejewski w kategorii junior zajmował odpowiednio: na 200 m z przeszkodami z czasem 2,22,98 s - 8. miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m w płetwach - 9. miejsce z czasem 57,05 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina z czasem 37,46 s - 10. miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m ratownik - 17. miejsce z czasem 1,10,24 s – nowy rekord życiowy, na 100 m kombinowane z czasem 1,19,32 s - 12. miejsce – nowy rekord życiowy, na 200 m super ratownik - 8. miejsce z czasem 2,44,02 s – nowy rekord życiowy.
  • Maja Furmaniuk w debiutując w kategorii junior młodszy zajmowała następujące lokaty: na 100 m z przeszkodami z czasem 1,25,83 s - 13. miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m w płetwach - 10. miejsce z czasem 1,23,03 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina - 17. miejsce.

W wyścigach sztafetowych w kategorii Open zespół męski WOPR-OS w składzie Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski zdobył dwa brązowe medale: 3. miejsce na dystansie 4x50 m z przeszkodami z czasem 1,48,72 s oraz 3. miejsce na dystansie 4x25 m holowanie manekina z czasem 1,17,74 s. Ponadto w rzucie liną wśród mężczyzn zespół Nakielski-Adamowski uplasował się na 4. miejscu.

Zarówno osiągnięte wyniki, zdobyte medale, poprawione rekordy życiowe bardzo cieszą i motywują do jeszcze większej pracy. Odnoszone od wielu lat sukcesy zawodników WOPR-OS Ostrołęka zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej potwierdzają, że praca na treningach idzie w dobrym kierunku. Wszystkim zawodnikom reprezentujących WOPR-OS Ostrołęka należą się serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki , postawę i zaangażowanie podczas mistrzostw

- podsumowuje Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka.