A Klasa: Derby dla Rzekunianki, Kurpik na remis z Orłem

Piłka nożna 12 września 2016 Komentarzy

Rzekunianka Rzekuń pokonała Świt Baranowo 2:1 w wyjazdowym meczu derbowym 4. kolejki A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Podopieczni Łukasza Załęskiego zwycięstwo zapewnili sobie w ostatnich minutach. Końcowe fragmenty meczu były też kluczowe w spotkaniu Kurpika Kadzidło z Orłem Sypniewo. Gospodarze właśnie w końcówce stracili prowadzenie...

Już w 4. minucie Kurpik Kadzidło wyszedł na prowadzenie po trafieniu Konrada Mamińskiego. Na 2:0 w 27. minucie strzelił Sebastian Koczkodan i wydawało się, że podopieczni Łukasza Pokory pewnie zmierzają po zwycięstwo. Goście się jednak nie poddali i pięć minut później bramkę kontaktową strzelił Artur Rawa. Wynik 2:1 nie uległ zmianie aż do 89. minuty. Wtedy to Daniel Dworecki pokonał Rafała Hymkowskiego i rzutem na taśmę doprowadził do remisu. Kurpik podzielił się punktami z Orłem, lecz niedosyt pozostał, gdyż zwycięstwo było o krok.

Niezwykle interesująco zapowiadały się derby powiatu ostrołęckiego w A Klasie. Rzekunianka Rzekuń na wyjeździe grała ze Świtem Baranowo i faworyta tego meczu trudno było wskazać. Pierwsze minuty meczu również nie przyniosły jednoznacznego wskazania, gdyż gra była wyrównana, co zaowocowało po jednej bramce dla każdej z drużyn. Wynik otworzył w 6. minucie Marcin Gładek, a gola wyrównującego dla Rzekunianki już trzy minuty później strzelił Paweł Lutrzykowski. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, aż tu nagle dwie minuty przed końcem zwycięskiego gola dla Rzekunia strzelił rezerwowy Mateusz Gocłowski. Poniżej relacja wideo z meczu, autorstwa klubowej telewizji Świtu Baranowo.