A-Klasa: Pewne zwycięstwo Rzekunianki, derby powiatu dla Świtu!

Piłka nożna 24 marca 2014 Komentarzy

Rzekunianka Rzekuń pokonała KS Wąsewo 3:1 w wyjazdowym meczu 14. kolejki A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Dużo emocji przyniosły również derby powiatu ostrołęckiego, w których Świt Baranowo wygrał z Bartnikiem Myszyniec 3:2.

Pierwszy mecz rundy wiosennej okazał się bardzo szczęśliwy dla Rzekunianki Rzekuń. KS Wąsewo to bardzo niewygodny rywal, a mimo to podopieczni Łukasza Załęskiego zaprezentowali się z dobrej strony i na wyjeździe pokonali rywala. Bramki dla rzekuńskiej ekipy strzelali Wojciech Obuchowicz, Łukasz Nakielski oraz Kamil Gontarz. Zespół z naszego powiatu kontrolował wynik meczu, prowadząc 2:0. Gospodarze strzelili bramkę kontaktową, lecz ostatni gol Rzekunianki przypieczętował korzystny wynik.

Świetne widowisko w Baranowie stworzyli piłkarze miejscowego Świtu oraz Aldo Bartnika Myszyniec. Obie ekipy walczyły zacięcie w każdej akcji, dzięki czemu kibice mogli oglądać dobry mecz. Do przerwy Aldo Bartnik prowadził po golu Mateusza Warycha. Po przerwie gospodarze doprowadzili do wyrównania, lecz już w 70. minucie Myszyniec ponownie wyszedł na prowadzenie po bramce Tomasza Klimka z rzutu karnego. Kolejne pięć minut należało jednak do Świtu, który trafiał do siatki w 73. i 75. minucie. Ostatecznie Świt zwyciężył 3:2, po bramkach, które strzelali m.in. Rafał Ogonowski i Krzysztof Chodkowski, czyli liderzy baranowskiego zespołu.