A Klasa: Pięć goli w derbach powiatu

Piłka nożna 18 września 2017 0 Komentarzy

W 5. kolejce A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej znów mieliśmy derby powiatu ostrołęckiego. Tym razem na boisku w Rzekuniu zmierzyły się ze sobą ekipy Rzekunianki Rzekuń i Kurpika Kadzidło. Padło pięć goli, trzy punkty pojechały do Kadzidła.

Na pierwszego gola kibice nie musieli długo czekać, bo już w 3. minucie bramkę na 0:1 strzelił Szymon Samsel. Po 20 minutach mieliśmy remis 1:1, gdyż bramkę wyrównującą strzelił Łukasz Kowalczyk. Kolejne gole wpadły w drugiej połowie - już w 51. minucie bramkę dla gości strzelił niezawodny Łukasz Staśkiewicz. To jednak nie był koniec emocji, kolejne bramki padły w końcówce meczu. W 85. minucie niefortunną interwencję zaliczył Paweł Kowalski i było 1:3. Nadzieję Rzekuniance dał jeszcze Paweł Białczak golem z 88. minuty, ale więcej goli już nie padło i trzy punkty pojechały do Kadzidła.

Było to drugie wyjazdowe zwycięstwo Kurpika w tym sezonie, kadzidlanie czekają jeszcze na wygraną przed własną publicznością. Z kolei Rzekunianka nie tylko poniosła pierwszą porażkę u siebie, ale także po raz pierwszy straciła bramki na własnym stadionie w tym sezonie. W ligowej tabeli Rzekunianka jest na siódmym miejscu, Kurpik jest ósmy.