A Klasa: W 14. kolejce powiat ostrołęcki bez porażki

Piłka nożna 28 marca 2017 0 Komentarzy

Zespoły z powiatu ostrołęckiego mogą zaliczyć do udanych 14. kolejkę A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Pewne wygrane odniosły ekipy Kurpika Kadzidło i Świtu Baranowo, a Rzekunianka Rzekuń także nie oddała kompletu punktów, choć z remisu z Jutrzenką Unieck do końca zadowolona być nie może. Zobacz wyniki.

Ekipa Kurpika Kadzidło dobrze spisywała się w zimowych sparingach, dlatego też do ligi przystąpiła w dobrych nastrojach. Podopieczni Łukasza Pokory już w 14. minucie meczu z Żakiem Szreńsk wyszli na prowadzenie za sprawą Konrada Mamińskiego, a po kolejnym kwadransie było już 2:0 - na listę strzelców wpisał się Karol Antoszewski. W drugiej połowie na 3:0 podwyższył Hubert Dąbkowski, a gości stać było tylko na honorowego gola Michała Dwuźnika. Kurpik kończył mecz w "10", bowiem w 68. minucie czerwoną kartkę (za drugą żółtą) obejrzał Mamiński.

Remis z przedostatnią w tabeli Jutrzenką Unieck przywiozła Rzekunianka Rzekuń. Gracze z powiatu ostrołęckiego do przerwy prowadzili już 3:1 i wydawało się, że ich zwycięstwo nie będzie podlegało dyskusji. Piłka nożna jest jednak nieprzewidywalna, co pokazały kolejne minuty - Jutrzenka doprowadziła do wyniku 3:3 na osiem minut przed końcem spotkania i dowiozła ten wynik do końca.

Ważne zwycięstwo zanotował Świt Baranowo. Pod wodzą nowego trenera Rafała Ogonowskiego zespół Świtu zaprezentował dobrą piłkę. Obie bramki dla gości strzelił Damian Duszak - najpierw przymierzył on z rzutu wolnego, a później to samo zrobił z rzutu rożnego. Stałe fragmenty gry zadecydowały o triumfie baranowskich graczy, choć czerwoną kartkę w drugiej połowie obejrzał bramkarz Dawid Wilga. Świt wygrał 2:0 i rozpoczyna wiosnę w dobrych nastrojach.

Kurpik Kadzidło - Żak Szreńsk 3:1 (2:0)

⚽ 1:0 Mamiński '14
⚽ 2:0 Antoszewski '29
⚽ 3:0 Dąbkowski '75
⚽ 3:1 Dwuźnik '79

Kurpik: Hymkowski - Grabowski, Staniszewski (57' Golan), Mróz, Bednarczyk, Koczkodan, Dąbkowski, Antoszewski (79' Mamajek), Samsel (55' Kaczyński), Mamiński, Wiśniewski.

Jutrzenka Unieck - Rzekunianka Rzekuń 3:3 (1:3)

⚽ 0:1 Lutrzykowski '5