Hutnik Warszawa nie dał szans Tęczy Łyse [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 24 sierpnia 2016 Komentarzy

Tęcza Łyse przegrała z Hutnikiem Warszawa 0:3 w rozgrywanym w Ostrołęce spotkaniu 5. kolejki IV ligi mazowieckiej. Goście byli w tym spotkaniu drużyną wyraźnie lepszą i zasłużenie zainkasowali trzy punkty. Zespół z powiatu ostrołęckiego spadł na osiemnaste miejsce w tabeli.

Na samym początku meczu drużyna Hutnika stworzyła sobie już dwie dogodne sytuacje do strzelenia gola. Nieporozumienia w linii defensywy Tęczy powodowały proste straty piłki, lecz goście kilka razy nie byli w stanie skorzystać z prezentów. Gracze z Łysych blisko strzelenia gola byli w 40. minucie, lecz strzał głową Mateusza Sowy poszybował minimalnie nad bramką. Niewykorzystana sytuacja zemściła się trzy minuty później. Damian Pracki zagrał do Erwina Nowika, a ten pokonał zaskoczonego bramkarza Tęczy. Do przerwy Hutnik prowadził 1:0.

Druga połowa stała pod znakiem jeszcze większej dominacji Hutnika. Co prawda w 49. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Marek Cichy, lecz jego strzał wyłapał bramkarz, a następnie hutnicy przeszli do ofensywy. W 51. minucie Andrija Radchenkę uratował jeden z obrońców, wybijając piłkę na rzut rożny w ostatniej chwili. Minutę później szczęścia już zabrakło - po dośrodkowaniu z rogu boiska, celnym strzałem popisał się Erwin Nowik i było 2:0.

Kilka minut później goście powinni zdobyć trzeciego gola. Strata w środku pola pozostała jednak bez konsekwencji po tym jak zawodnik Hutnika przestrzelił w akcji jeden na jeden z bramkarzem Tęczy. Podobna sytuacja miała miejsce w 68. minucie, tym razem gracz gości posłał piłkę wysoko nad bramką, mimo, że miał przed sobą tylko bramkarza. Jednak co się odwlecze to nie uciecze, w 75. minucie padł trzeci gol, który był ozdobą spotkania. Damian Pracki popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów od bramki, podwyższając wynik na 3:0. Hutnik był jeszcze bliski zdobycia czwartego gola, lecz strzał głową z 80. minuty nie znalazł drogi do bramki.

Porażka z Hutnikiem oznacza, że Tęcza Łyse po pięciu kolejkach wciąż jest bez zwycięstwa. Podopieczni Dariusza Narolewskiego odnotowali dwa remisy i ponieśli trzy porażki, znajdują się na osiemnastym miejscu w tabeli z dorobkiem dwóch punktów. Ich kolejny mecz zaplanowano na najbliższą sobotę w Sochaczewie, rywalem będzie Bzura Chodaków.

Tęcza Łyse - Hutnik Warszawa 0:3 (0:1)

⚽ 0:1 Nowik '43
⚽ 0:2 Nowik '52
⚽ 0:3 Pracki '75

TĘCZA: Radchenko - Domian (63' Chorążewicz), Zygmunt, Prusinowski, K. Kamionowski (75' Pi. Magdaleński), Sowa, Pa. Magdaleński (63' Wargulewski), Korytkowski (72' P. Kamionowski), Kaliszewski, Sokołowski, Cichy.