I liga: Kęczanin Kęty wygrał po tie-breaku, gospodarze w kryzysie

Siatkówka 09 listopada 2013 Komentarzy

Siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka nie zaliczą do udanych kolejnego meczu w ramach rozgrywek I ligi mężczyzn. Podopieczni Andrzeja Dudźca przegrali przed własną publicznością z Kęczaninem Kęty 2:3. Kibice wyszli z hali mocno rozczarowani postawą biało-czerwonych.

W pierwszej partii ostrołęccy siatkarze spisali się świetnie, wręcz deklasując rywala do 15. Kolejny set był już bardziej wyrównany a goście mieli nawet piłkę setową przy stanie 23:24, lecz trzy kolejne punkty padły łupem ostrołęczan i to oni wygrali seta, doprowadzając do wyniku 2:0.

Trzecia partia również układała się po myśli biało-czerwonych, którzy prowadzili 13:10 i później 17:15. Niestety, końcówka należała już do gości. Skuteczny atak ze środka zakończył seta przy stanie 23:25. Kęty złapały wiatr w żagle, goście zmobilizowali się i w secie czwartym wygrali do 20 a w tie-breaku pokonali gospodarzy do 11. Niestety, w Ostrołęce został tylko punkt.

Energa Pekpol Ostrołęka - Kęczanin Kęty 2:3 (25:15, 26:24, 23:25, 20:25, 11:15)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Jacyszyn, Kowalczyk, Szczygielski, Owczarz, Mihułka (libero)