II liga: Trójka Ostrołęka pokonała Pabiks Pabianice (zdjęcia)

Piłka ręczna 19 listopada 2017 3 Komentarze

Trójka Ostrołęka pokonała Pabiks Pabianice 24:19 w spotkaniu II ligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni Radosława Żebrowskiego kontrolowali przebieg meczu od pierwszej minuty i komplet punktów zapisali na swoim koncie jak najbardziej zasłużenie.

Już w trzeciej minucie meczu Artur Kraszewski rzucił bramkę z rzutu karnego na 1:0. Jak się później okazało, Trójka nie zamierzała oddawać prowadzenia do końca spotkania. Goście od stanu 5:5 nie zdołali już osiągnąć nawet remisowego rezultatu, a to przez graczy Trójki, prezentujących dziś dobrą dyspozycję. W ostatnich minutach pierwszej połowy ostrołęczanie byli skuteczniejsi od rywali. Do siatki trafiali m.in. Patryk Kuliś, Łukasz Kosiński i Rafał Niećko. Do przerwy 13:9.

Na początku drugiej połowy Trójce udało się podwyższyć na 15:9, co pozwoliło grać spokojniej. Przewaga naszych szczypiornistów utrzymywała się - w 47. minucie Trójka prowadziła 21:15. W końcówce obejrzeliśmy festiwal zmarnowanych rzutów karnych z obu stron - aż pięciokrotnie rzuty karne kończyły się rzutem niecelnym lub obroną bramkarza. Mimo tego, Trójka dość spokojnie dowiozła prowadzenie do końca. Wynik końcowy: 24:19.

Najskuteczniejszym graczemTrójki w tym meczu był Rafał Niećko - siedem goli. Warto podkreślić, że hala przy ul. Blachnickiego dziś była w zdecydowanej większości wypełniona, co oznacza, że kibice w naszym mieście lubią spędzać wieczory z piłką ręczną.

Trójka Ostrołęka - Pabiks Pabianice 24:19 (13:9)

Bramki:

Trójka: Niećko 7, Dmowski 4, Kraszewski 4, Kosiński 3, Obidziński 2, Kuliś 2, Gawkowski 1, Milewski 1;
Pabiks: Bilichowski 7, Sztajnert 4, Skowroński 3, Pietrzykowski 2, Walocha 2, Włodarczewski 1;

Składy:

Trójka: 1. Prekiel, 2. Grabowski, 5. Milewski, 6. Kuliś, 7. Kosiński, 8. Sikora, 9. Wojdyna, 10. Zieliński, 11. Świerżewski, 15. Obidziński, 17. Kolanowski (nie grał), 18. Kraszewski, 19. Niećko, 20. Gawkowski, 22. Kozłowski, 23. Dmowski;

Pabiks: 1. Banasiak, 3. Pietrzykowski, 4. Domagalski, 5. Strzelec, 6. Rajchert (nie grał), 7. Nowicki, 8. Włodarczewski, 9. Sztajnert, 10. Skowroński, 11. Walocha, 12. Bomberski, 13. Stężała, 14. Witczak, 16. Bilichowski, 18. Pluciński, 20. Świątek (nie grał);