II liga: Volley nie zdobył Warszawy. Ambitna walka, lecz punkty dla Metra

Siatkówka 01 października 2023 1 Komentarz

Siatkarze SPS Volley Ostrołęka od porażki rozpoczęli sezon 2023/24 w II lidze. Beniaminek pojechał do Warszawy na mecz z Metrem - gospodarze zgarnęli jednak pełną pulę.

Siatkarze Metra dobrze rozpoczęli mecz, od prowadzenia 5:2 w pierwszej partii. Przewaga gospodarzy utrzymywała się (16:12), a ostatecznie seta zakończyło nieudane zagranie ostrołęckiego libero (25:17).

Drugi set zaczął się lepiej dla Volleya. Ostrołęczanie nie tylko lepiej zagrywali, ale też także łapali rywali blokiem - pojedyncza "czapa" Rejmera zrobiła wrażenie na rywalach (5:9). Później przyszedł lepszy fragment gry Metra (14:13), ale Volley wrócił na dobre tory. Wiatru w żagle mogła dodać długa wymiana, którą skończył Brzostek (16:19). Seta zakończył autowy atak gospodarzy, jaki poprzedziła dobra zagrywka Gaładyny (20:25).

Początek trzeciego seta był wyrównany (7:7), ale w końcu to Metro zaczęło zyskiwać przewagę i trener Piasta przy stanie 13:10 poprosił o czas. Drugi czas dla gości był już przy stanie 19:14, a set skończył się wynikiem 25:15. Czwarty set był, jak się okazało, ostatnim. Metro wypracowało przewagę, a autowy atak Makara zakończył spotkanie przy wyniku 4. partii 25:18.

Początki bywają trudne, ale Volley na pewno nie powiedział ostatniego słowa. Kolejny mecz będzie już u siebie, a przy własnych kibicach - jak wiadomo - gra się lepiej.

Metro Warszawa - Volley Ostrołęka 3:1 (25:17, 20:25, 25:15, 25:18)