IV liga: Korona HiD zwycięska w starciu z Mazurem Gostynin [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 17 sierpnia 2013 Komentarzy

Korona HiD Ostrołęka pokonała Mazura Gostynin 2:1 w meczu 3. kolejki IV ligi mazowieckiej sezonu 2013/14. Podopieczni Tomasza Słowika przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę dopiero w drugiej połowie spotkania. Bramki dla gospodarzy strzelali Michał Nosek i Piotr Kamionowski.

Zaczęło się wyjątkowo niekorzystnie, ponieważ już w piątej minucie meczu goście objęli prowadzenie po bramce Damiana Surmaka. Taki wynik utrzymał się do przerwy - w pierwszej połowie Korona nie potrafiła zagrozić bramce strzeżonej przez Roberta Ratajskiego. Zupełnie inny obraz gry mogliśmy oglądać w drugiej połowie spotkania.

Gospodarze ruszyli do ataku i pod bramką Mazura robiło się coraz groźniej. W 56. minucie na boisku pojawił się Krzysztof Majewski, który wniósł bardzo dużo do gry gospodarzy - jego ambitna gra w ofensywie sprawiała, że w polu karnym gości było gorąco. Bramkę wyrównującą strzelił w 66. minucie Michał Nosek, dla którego był to już czwarty gol w tegorocznych rozgrywkach. Tym razem Nosek wykazał się świetnym instynktem strzeleckim i delikatnie trącił piłkę będąc sam przed bramkarzem, dzięki czemu ta wpadła do siatki.

W 69. minucie Nosek miał okazję na drugiego gola. Kapitalne zagranie piętą Majewskiego trafiło właśnie do najlepszego strzelca Korony, lecz ten zamiast uderzać na bramkę, próbował odgrywać do jednego z partnerów. Minutę później kolejna akcja Majewskiego zakończona została strzałem Pawła Kuzi. Druga bramka wisiała w powietrzu i stała się faktem już w 72. minucie, gdy Piotr Kamionowski strzałem lewą nogą przy bliższym słupku wyprowadził Koronę HiD na prowadzenie.

W 90. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany obrońca gospodarzy Michał Borkowski. Wynik nie uległ jednak zmianie i Korona HiD wygrała 2:1 - po trzech kolejkach podopieczni Tomasza Słowika mają na swoim koncie siedem punktów.

Korona HiD Ostrołęka - Mazur Gostynin 2:1 (0:1)
66' Nosek, 72' P. Kamionowski - 5' D. Surmak

KORONA HID: Szczechowiak - K. Kamionowski, Grochocki, Karczewski, Borkowski, Waś, Nosek (83'Szkopek), P. Kamionowski, Kuzia (89'Obuchowicz), Dzbeński (65' Kuczewski), Sokół (56' Majewski).

MAZUR: Ratajski - Zjadewicz, Matusiak, Stańczak, Dutkiewicz, Wilamowski, Górecki, Ziułkowski, K. Surmak, D. Surmak, Sławiński (68' Rutkowski).

Sędziował: Łukasz Pniewski (Ciechanów)