Jakub Kowalczyk: "Mamy dobrą drużynę i zaczniemy wygrywać"

Siatkówka 14 listopada 2013 0 Komentarzy

Środkowy drużyny Energa Pekpol Ostrołęka, Jakub Kowalczyk, jest pełen nadziei przed nadchodzącymi meczami ostrołęckiej ekipy - Mamy dobrą drużynę i prędzej czy później zaczniemy wygrywać - mówi 27-letni zawodnik w wywiadzie dla portalu SportoweFakty.pl.

Środkowy drużyny Energa Pekpol Ostrołęka, Jakub Kowalczyk, jest pełen nadziei przed nadchodzącymi meczami ostrołęckiej ekipy - Mamy dobrą drużynę i prędzej czy później zaczniemy wygrywać - mówi 27-letni zawodnik w wywiadzie dla portalu SportoweFakty.pl.

W ostatnim spotkaniu kibice przeżyli spore rozczarowanie, gdy Energa Pekpol prowadził 2:0 z Kęczaninem Kęty a jednak przegrał 2:3 - Przy całym szacunku dla Kęczanina, jesteśmy bardzo rozczarowani porażką z nimi. Przed meczem nastawialiśmy się na 3 punkty i odczarowanie naszej hali. Liczyliśmy, że będzie to przełomowy moment. Po dwóch setach spotkania wszystko szło zgodnie z planem. Później drużyna zablokowała się. Mieliśmy swoje szanse ale ich nie wykorzystaliśmy - mówi Kowalczyk.

Popularny "Kropek" apeluje jednak o spokój i podkreśla, że sytuacja drużyny nie jest wcale zła - Mamy ciągle niewielką stratę do rywali z czołówki, więc nie należy rozrywać szat i od razu panikować. Musimy się przełamać, odblokować mentalnie, wygrać w końcu mecz u siebie, to pozwoli nam uwierzyć w siebie i pokazać na co naprawdę nas stać. Mamy dobrą drużynę i prędzej czy później zaczniemy wygrywać - dodaje.

Jutro o godzinie 19.00 podopieczni Andrzeja Dudźca zagrają na wyjeździe z KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS. Czy ostrołęckich graczy stać na dobry wynik z wiceliderem? W to nie wątpi Kowalczyk, który dwa ostatnie sezony spędził w barwach Siedlec a teraz zapowiada, że będzie ambitnie walczył na boisku dla Ostrołęki - Skłamałbym mówiąc, że to będzie dla mnie zwykły mecz. Spędziłem w Siedlcach ostatnie dwa sezony. Na pewno poczuję dodatkowe emocje, gdy wejdę na siedlecką halę. Naturalne jest to, że będę chciał pokazać się tam z jak najlepszej strony i na pewno dam z siebie procent w każdej akcji - kończy.

Warto dodać, że do Siedlec wybiera się grupa kibiców z Ostrołęki, którzy niejednokrotnie wspierają siatkarzy również na wyjazdach i są siódmym zawodnikiem zespołu podczas pierwszoligowych bojów. Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

TECZA ŁYSE
26 lipca 2017 jasiumrowka
Siłownie
20 stycznia 2017 Gość
Treningi koszykówki.
07 grudnia 2016 babette89
Piłka Nożna
14 października 2016 kluczowski8
FaceBook