Juniorzy Pekpolu ograli krajową potęgę siatkówki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Siatkówka 08 lutego 2014 Komentarzy

Juniorzy Pekpolu Ostrołęka pokonali MOS Wola Warszawa 3:2 w pierwszym meczu trzeciej fazy play-off rozgrywek I ligi mazowieckiej. Podopieczni Włodzimierza Nowaczyka zagrali dobre zawody i byli lepsi od klubu, który jest potęgą młodzieżowej siatkówki w Polsce.

Pierwszego seta lepiej zagrali jednak goście, którzy ryzykowali w polu zagrywki i tym samym odrzucali od siatki biało-czerwonych. W kolejnych setach serwis nie był już jednak mocną stroną graczy, trenowanych przez Krzysztofa Felczaka - stąd zupełnie inny obraz gry.

Ostrołęczanie, grający bez kontuzjowanego Jakuba Gaładyny, wzięli się do roboty od drugiego seta, którego wygrali do 19. Pójście za ciosem spowodowało zwycięstwo również w trzeciej partii. Odrobinę więcej szczęścia zawodnicy MOS-u mieli w czwartym secie, w którym do połowy Pekpol prowadził, by popełnić kilka błędów własnych i przegrać seta do 22. Ostatnia partia była już jednak popisem biało-czerwonych, którzy zwyciężyli 15:12 i w całym meczu 3:2. Zwycięstwo nad warszawską drużyną jest zawsze ogromnym sukcesem ostrołęckiej siatkówki, gdyż warszawianie należą do ścisłej krajowej czołówki pod względem szkolenia młodzieży.

Rewanż zostanie rozegrany 10 lutego (poniedziałek) w Warszawie. Zwycięzca dwumeczu awansuje do najlepszej "czwórki" Mazowsza w tym sezonie i zagra w ogólnopolskich turniejach 1/8 finał Mistrzostw Polski.

Pekpol Ostrołęka - MOS Wola Warszawa 3:2 (16:25, 25:19, 25:20, 22:25, 15:12)

PEKPOL: Brzostek, Grochocki, Damięcki, Pawłowski, Kwiatkowski, Cichowski, Murzyn (libero)

MOS: Siewierski, Łukaszewicz, Kulik, D. Pawłowski, Siuta, Mata, Jaglarski (libero) oraz Trzmiel, Włostowski, Białorudzki, Rudzki.