Korona lepsza od Sony Nowe Miasto [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 20 maja 2017 9 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Sonę Nowe Miasto 2:0 w meczu 25. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Na stadionie przy ul. Witosa gospodarze byli wyraźnie lepsi, ale wykorzystali jedynie dwie z wielu stworzonych sytuacji bramkowych.

Już w 5. minucie Korona mogła wyjść na prowadzenie, lecz Wojciech Skorupka minimalnie spudłował z rzutu wolnego w okolicach 16. metra. Pięć minut później w doskonałej sytuacji znalazł się Łukasz Zaniewski, lecz bramkarz wyczuł jego intencję i wybronił strzał. Bramka paść mogła także w 23. minucie, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym żaden z zawodników Korony nie wpakował piłki do siatki. Blisko zaskoczenia bramkarza gości byli także Maciej Staszczuk, Arkadiusz Kowalczyk i ponownie Zaniewski, lecz do przerwy bramek nie obejrzeliśmy, mimo sporej przewagi miejscowych.

Na bramkę czekać musieliśmy do 54. minuty. Strzałem głową popisał się Łukasz Zaniewski, a piłka wreszcie wpadła do siatki. Dalej przewaga Korony była jeszcze bardziej przygniatająca. W 70. minucie piłkę ze środka pola ładnie wprowadził Zaniewski, uruchamiając na skrzydle Laskę, ten dograł w pole karne obok ofiarnie interweniujących defensorów gości, a formalności dopełnił Maciej Staszczuk. Gol na 2:0 uspokoił grę, choć Korona dłużej utrzymywała się przy piłce i w końcówce była bliska strzelenia kolejnej bramki. Gwizdek końcowy oznaczał jedno - żółto-niebiescy odnieśli ważną wygraną i na pięć kolejek przed końcem sezonu wciąż są na szczycie ligi okręgowej.

Korona Ostrołęka - Sona Nowe Miasto 2:0 (0:0)

⚽ 1:0 Zaniewski '54
⚽ 2:0 Staszczuk '70

KORONA: Szczechowiak (83' Jaroszewski) - Kowalczyk, Jastrzębski, Cychol, Skorupka, Górski (71' Śnietka), Strzeżysz (75' Muchin), Ludwiczak (60' Laska), Dzbeński, Zaniewski, Staszczuk.