Koszykarze z Ostrołęki mistrzami ligi w Łomży!

Koszykówka 08 kwietnia 2017 2 Komentarze

Koszykarze Met-Plast Kolor Ostrołęka zwyciężyli w rozgrywkach 7. edycji Miejskiej Ligi Koszykówki w Łomży. Ekipa z Ostrołęki w rewanżowym meczu finału zagrała kapitalne zawody i z nawiązką odrobiła 12-punktową stratę z pierwszego meczu.

Mecz miał emocjonujący przebieg. Rywal - zespół Old Skulls - bronił dwunastopunktowej przewagi uzyskanej w pierwszym spotkaniu. Po dwóch kwartach sytuacja Met-Plast Kolor nie była do pozazdroszczenia. Ostrołęczanie prowadzili, ale tylko jednym punktem - do odrobienia było więc aż jedenaście "oczek". Losy meczu odwróciły się w trzeciej kwarcie, ostrołęccy koszykarze wygrali dziesięcioma punktami i wrócili do gry. O mistrzostwie miała zadecydować ostatnia odsłona. Wygrali ją gracze Met-Plast Kolor i to różnicą ośmiu punktów. Stało się jasne, że mistrzostwo MLK trafi do Ostrołęki. Końcowy wynik: 79:60 dla Met-Plast Kolor.

Do ekipy z Ostrołęki trafił szereg nagród indywidualnych. Najlepiej rzucającymi za 3 punkty zostali Marcin Baczewski (sezon zasadniczy) i Szymon Pliszka (play-off). Najlepszym obrońcą w obu fazach rozgrywek został Konrad Szuster, z kolei najlepszym zawodnikiem MLK w play-off wybrano Łukasza Blocha. Zakończony sezon przyniósł sporo emocji, bowiem rozpoczął się dla ostrołęczan od trzech porażek. Na szczęście świetna seria zwycięstw pozwoliła później odnieść końcowy triumf.

Zespół Met-Plast Kolor Ostrołęka w 7. edycji MLK występował w składzie: Marcin Baczewski, Sebastian Bardyszewski, Łukasz Bloch, Kacper Gniazdowski, Michał Janczewski, Sebastian Klusek, Konrad Kochański, Paweł Kołodziejczyk, Michał Mierzejewski, Artur Morawski, Szymon Pliszka, Maciej Sasin, Michał Skowroński, Konrad Szuster, Rafał Wysocki, Rafał Zdanowicz i Cezary Łoziński.

Old Skulls - Met Plast Kolor Ostrołęka 60:79 (7:9, 16:15, 7:17, 30:38)

Met-Plast Kolor: Bardyszewski, Bloch 29, Gniazdowski 7, Kołodziejczyk, Morawski 2, Pliszka 17, Szuster 18, Zdanowski 6.

Pierwszy mecz: 51:39. Zwycięzca: Met-Plast Kolor Ostrołęka.