Krispol I liga: Pekpol wygrywa i awansuje do ćwierćfinału!

Siatkówka 25 marca 2015 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka pokonał Caro Rzeczycę 3:1 w meczu 26. kolejki Krispol I ligi. Podopieczni Andrzeja Dudźca i Włodzimierza Nowaczyka zakończyli rundę zasadniczą na siódmym miejscu i w ćwierćfinale play-off zagrają ze Ślepskiem Suwałki.

Spotkanie Pekpolu z Rzeczycą nie należało do porywających widowisk. Biało-czerwoni potraktowali jednak poważnie swoich rywali i trener Dudziec oddelegował na parkiet najsilniejszy skład. Pierwszy set przebiegał pod dyktando ostrołęczan, którzy wygrali go do 21. W drugiej partii dobrze funkcjonująca maszyna zacięła się i do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Gracze Caro zaskoczyli publiczność wolą walki i dzięki temu pokonali Pekpol do 19, doprowadzając do remisu w setach.

Kolejne rozdanie okazało się kluczowe w kwestii awansu Pekpolu do play-off. Biało-czerwoni wygrali 25:22, zapewniając sobie tym samym obecność w najlepszej "ósemce" Krispol I ligi. Do ostatniego seta ostrołęccy siatkarze podeszli więc na większym luzie, co zaowocowało wysokim zwycięstwem do 18 i wygraną w całym meczu 3:1. MVP meczu został środkowy Karol Szczygielski.

Ostrołęccy zawodnicy poznali także swojego rywala w ćwierćfinałowej fazie play-off. Będzie nim Ślepsk Suwałki, który zajął drugie miejsce w rundzie zasadniczej. W ostatniej kolejce suwalczanie ulegli u siebie Aluron Warcie Zawiercie 1:3. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 11 kwietnia w Ostrołęce, rywalizacja w ćwierćfinale toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

PEKPOL Ostrołęka - CARO Rzeczyca 3:1 (25:21, 19:25, 25:22, 25:18)

PEKPOL: Milewski, Białek, Szczygielski, Boruch, Zalewski, Wdowiak, Saczko (libero) oraz Obermeler, Wierzbicki, Szałański, Przybylski, Cichocki.