Krispol I liga: Pekpol nie dał szans Avii Świdnik

Siatkówka 21 marca 2015 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka pokonał Avię Świdnik 3:0 w meczu 25. kolejki Krispol I ligi siatkarzy. Podopieczni Andrzeja Dudźca nie mieli żadnych problemów z pokonaniem outsidera rozgrywek i są już tylko o krok od awansu do fazy play-off.

Biało-czerwoni dobrze rozpoczęli sobotni mecz i od początku pierwszej partii byli na prowadzeniu. Na pierwszej przerwie technicznej przewaga ostrołęczan wynosiła tylko jeden punkt, ale na kolejnej była już dużo większa - 16:12. Zawodnicy ze Świdnika starali się ze wszystkich sił, ale nie zdołali dogonić Pekpolu i set zakończył się zwycięstwem gości 25:22.

W drugim secie Avia była jeszcze bliżej sprawienia niespodzianki. Zawodnicy trenera Krzysztofa Lemieszka prowadzili na pierwszej i drugiej przerwie technicznej (odpowiednio 8:7 i 16:13). Siatkarze Pekpolu wzięli się jednak w garść i przejęli inicjatywę, wygrywając seta do 21.

Trzecia partia to również dobry początek gospodarzy, którzy na pierwszą przerwę techniczną zeszli z prowadzeniem 8:5. Outsider ligi prowadził do stanu 13:11 i od tej pory Pekpol zdobył pięć punktów z rzędu, doprowadzając do przerwy technicznej przy swoim wysokim prowadzeniu. Końcówka przyniosła kibicom wiele emocji - Pekpol prowadził 21:17, lecz chwila rozprężenia kosztowała zawodników Andrzeja Dudźca zmianę wyniku na 22:20. Ostrołęccy siatkarze nie zamierzali jednak spędzać wiele czasu w Świdniku i zakończyli seta wynikiem 25:22. W całym meczu Pekpol triumfował 3:0. MVP spotkania wybrany został kapitan ostrołęckiego zespołu Piotr Milewski.

AVIA Świdnik - PEKPOL Ostrołęka 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

PEKPOL: Milewski, Szczygielski, Boruch, Wdowiak, Zalewski, Białek, Saczko (libero) oraz Szałański.

Pekpol po sobotnim zwycięstwie utrzymał siódme miejsce w tabeli Krispol I ligi. Pozycję lidera stracił natomiast Camper Wyszków, który przegrał 0:3 z Victorią Wałbrzych. Nowym liderem rozgrywek został Ślepsk Suwałki po wygranej 3:0 z Kęczaninem Kęty.

Ostatni mecz rundy zasadniczej Pekpol rozegra 25 marca (środa) o godzinie 18.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia. Rywalem ostrołęczan będzie Caro Rzeczyca.