Krispol I liga: Sensacja w Rzeczycy, Pekpol wraca bez punktów

Siatkówka 06 grudnia 2014 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka przegrał z LKS Caro Rzeczyca 0:3 w meczu 13. kolejki Krispol I ligi. Dla outsidera rozgrywek pierwszoligowych było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Pekpol nadal nie może przełamać się na wyjazdach i notuje kolejną porażkę. Przeprowadziliśmy relację na żywo z tego meczu.

Faworytem meczu był ostrołęcki Pekpol, który w dwunastu meczach zgromadził 21 punktów i zajmował piąte miejsce w tabeli. Beniaminek z gminy Rzeczyca zdobył tylko cztery "oczka" i był drugi, ale od końca stawki. Dzisiejszy mecz był ostatnim w pierwszej części rundy zasadniczej - już za tydzień rozpocznie się runda rewanżowa. Poniżej prezentujemy zapis naszej tekstowej relacji na żywo z meczu Caro - Pekpol.

W meczu z Rzeczycą nie zagrał kontuzjowany rozgrywający Pekpolu Adam Szałański. Decyzja o jego absencji podjęta została tuż przed meczem przez trenera Andrzeja Dudźca.

LKS CARO Rzeczyca - PEKPOL Ostrołęka 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)

PEKPOL: Milewski, Szczygielski, Boruch, Wdowiak, Przybylski, Białek, Saczko [libero] oraz Zalewski, Obermeler, Wierzbicki.

1 set: 0:2, 7:8, 9:11, 16:15, 19:18, 21:18, 23:21, 25:22. Nieudane otwarcie meczu w wykonaniu biało-czerwonych. Pekpol prowadził jedynie do połowy seta, później do głosu doszli gospodarze, którzy osiągnęli przewagę i dość pewnie zwyciężyli w tym secie. Trener Dudziec próbuje rotować składem, wprowadził z ławki Dominika Zalewskiego i Rafała Obermelera.

2 set: 2:2, 8:5, 13:8, 16:10, 21:16, 22:20, 25:23. Już wiemy, że mecz ten zakończy się niespodzianką, bo tą nazwać możemy stratę dwóch setów z outsiderem Krispol I ligi. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca muszą powalczyć jeszcze o zdobycie dwóch punktów. W tym secie szczególnie słaby był początek seta, który zadecydował o końcowym rozstrzygnięciu. Zryw Pekpolu, który miał miejsce w końcówce pozwolił tylko zminimalizować straty. W tej partii na boisku pojawił się również atakujący Damian Wierzbicki.

3 set: 7:8, 8:11, 13:16, 20:19, 22:20, 22:22, 25:23. Niestety, mecz zakończył się prawdziwą sensacją. LKS Caro Rzeczyca wygrał po raz pierwszy w tym sezonie - po dwunastu porażkach zawodnicy Jarosława Sobczyńskiego mogą radować się z wygranej nad Pekpolem Ostrołęka.

Kolejny mecz Pekpol rozegra przed własną publicznością - 14 grudnia o godzinie 14.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia biało-czerwoni zmierzą się z AGH 100RK Kraków. Spotkanie na żywo transmitować będzie telewizja TVP Sport.