Kwal. ME U16: Polki z pierwszym zwycięstwem! Sprawdzamy jak poszło Gabrieli Lendzioszek

Siatkówka 15 kwietnia 2017 2 Komentarze

W hiszpańskiej Palencji trwają kwalifikacje do Mistrzostw Europy U16 siatkarek. W składzie reprezentacji Polski, która wczoraj pokonała Łotwę 3:1, znajduje się zawodniczka Nike Ostrołęka Gabriela Lendzioszek. W drugim spotkaniu kwalifikacyjnym ponownie wybiegła ona w pierwszej szóstce.

Mecz Polska - Łotwa miał duże znaczenie, bowiem porażka mogłaby wykluczyć biało-czerwone z szans na udział w europejskim czempionacie. Na szczęście podopieczne Andrzeja Pecia nie dały szans rywalkom, odniosły pewne zwycięstwo i wciąż są w grze.

Polki rozpoczęły mecz z Łotyszkami oczywiście z Gabrielą Lendzioszek w składzie. Od początku dało się zauważyć sporą przewagę biało-czerwonych. W połowie seta prowadziły one już 16:7 i pewnie zmierzały do szczęśliwego końca. Ten nadszedł przy stanie 25:17. Drugi set był zgoła odmienny - Łotyszki rozpoczęły od prowadzenia 8:2 i tę przewagę utrzymywały. Przy stanie 21:13 dla rywalek Polki rozpoczęły pogoń, lecz udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Łotwa wygrywa 25:22 i w całym meczu mamy remis. Na szczęście dwie kolejne partie dość pewnie wygrały Polki i to one cieszyły się z wygranej. Dziś muszą wygrać z Hiszpanią, by mieć szansę na awans do Mistrzostw Europy. Promocję wywalczy bowiem zwycięzca każdego z czterech turniejów kwalifikacyjnych oraz dwa najlepsze zespoły z drugich miejsc.

Nas cieszy kolejne spotkanie rozegrane przez ostrołęczankę Gabrielę Lendzioszek. W meczu z Łotwą zdobyła ona cztery punkty: jeden zagrywką, jeden atakiem i dwa blokiem. Zawodniczka Nike Ostrołęka, podobnie jak w meczu z Holandią (przegranym 1:3), wszystkie sety rozpoczynała w wyjściowym składzie.

Polska - Łotwa 3:1 (25:17, 22:25, 25:20, 25:18)

Polska: Kuligowska, Piasecka, Borowczak, Lendzioszek, Łazowska, Lesiak, Justka (libero) oraz Korth, Słowikowska, Drużkowska, Reiter.