Kwal. ME U16: Polki po meczu z Holandią. Ostrołęczanka w pierwszym składzie

Siatkówka 14 kwietnia 2017 0 Komentarzy

Reprezentacja Polski minikadetek bierze udział w eliminacjach Mistrzostw Europy U16 w hiszpańskiej Palencji. W składzie kadry narodowej jest ostrołęczanka Gabriela Lendzioszek, która w pierwszej "szóstce" rozpoczęła wczorajszy inauguracyjny mecz przeciwko Holandii. Niestety, mecz zakończył się porażką Polek.

Reprezentantki Polski dobrze rozpoczęły czwartkowe spotkanie z Holandią. Biało-czerwone wystartowały od prowadzenia 8:5, a następnie przez cały set kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, zwyciężając do 18. Niestety, od tego momentu obudziły się Holenderki i każdy z trzech następnych setów wyglądał podobnie: pomarańczowe uzyskiwały minimalną przewagę na początku seta i utrzymywały ją do końca, mimo usilnych prób podopiecznych Andrzeja Pecia. Końcowy wynik to 3:1 dla Holandii.

Ostrołęckich kibiców cieszyć może fakt, że w wyjściowym składzie polskiej drużyny narodowej wyszła zawodniczka Nike Ostrołęka Gabriela Lendzioszek. W trakcie całego spotkania zdobyła ona osiem punktów, w tym pięć atakiem (na dwanaście prób) i trzy blokiem, będąc najskuteczniejszą blokującą polskiej drużyny.

Kolejny dzień turnieju w Palencji już dziś. Reprezentantki Polski o godz. 15.00 zagrają z Łotyszkami, które wczoraj uległy Hiszpanii 0:3. Do finałów Mistrzostw Europy U16 awans wywalczą tylko zwycięzcy czterech grup oraz dwa zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem. O występach reprezentacji Polski podczas turnieju eliminacyjnego w Hiszpanii przeczytasz na bieżąco w naszym serwisie sportowym.

Polska - Holandia 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 23:25)

Polska: Kuligowska, Piasecka, Borowczak, Lendzioszek, Łazowska, Lesiak, Justka (libero) oraz Korth, Drużkowska, Słowikowska.