Liga okręgowa: Punkt Korony i zacięta walka o awans

Piłka nożna 25 kwietnia 2015 Komentarzy

Korona Ostrołęka bezbramkowo zremisowała z Wkrą Sochocin w meczu 22. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Niebiesko-żółci grali praktycznie cały mecz w dziesiątkę, lecz w drugiej połowie mieli niepowtarzalną szansę na bramkę, zmarnowali jednak rzut karny. Grały też zespoły z powiatu ostrołęckiego. Sprawdź wyniki!

Mecz z Wkrą nie ułożył się po myśli nowego nabytku Korony Pawła Samsela. 35-letni obrońca już na początku meczu wyleciał z boiska po czerwonej kartce za faul taktyczny. Niespodziewane osłabienie bardzo utrudniło gospodarzom grę przeciwko ekipie z Sochocina. Goście skutecznie grali w destrukcji, nie pozwalając niebiesko-żółtym na zbyt aktywne poruszanie się w okolicy ich pola karnego.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, lecz Korona wielką szansę na objęcie prowadzenia miała na około kwadrans przed końcem starcia. Rzut karny nie został zamieniony na gola, z jedenastu metrów do siatki nie zdołał trafić napastnik Michał Nosek. Mecz zakończył się więc podziałem punktów, który budzi niedosyt w obu ekipach. Korona i Wkra walczyły o pełną pulę, gdyż chcą się jeszcze włączyć do walki o awans.

W sobotę grały także inne drużyny z powiatu ostrołęckiego. Tęcza JBB Łyse pokonała na wyjeździe Orzyc Chorzele 2:1, natomiast KS CK Troszyn przegrał przed własną publicznością z Wkrą Bieżuń 1:3. Jutro swój mecz rozegra Rzekunianka Rzekuń, która o 15.00 na własnym stadionie zagra z Tęczą Ojrzeń.

Walka o najwyższą pozycję w okręgówce nabrała rumieńców. Po 22. kolejce realne szanse na awans do IV ligi ma siedem drużyn - różnica między liderem Wkrą Bieżuń a siódmym Żbikiem Nasielsk to tylko dziewięć punktów. Co ciekawe, w tej "siódemce" znajdują się aż trzy zespoły z naszego okręgu - Korona Ostrołęka jest druga, KS CK Troszyn - trzeci, natomiast Tęcza JBB Łyse - piąta.