Liga okręgowa: Zwycięska była tylko Tęcza

Piłka nożna 12 kwietnia 2015 Komentarzy

Korona Ostrołęka przegrała przed własną publicznością z Wkrą Bieżuń 1:2 w meczu 20. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Porażka kosztowała niebiesko-żółtych spadek na czwarte miejsce w tabeli. Zwycięstwo odniosła za to ekipa Tęczy JBB Łyse.

Piłkarze Korony bardzo dobrze rozpoczęli mecz i już w 12. minucie objęli prowadzenie po samobójczym golu jednego z zawodników Wkry. Dziesięć minut później z rzutu karnego wyrównał Paweł Baca, ten sam zawodnik tuż przed przerwą wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Mimo usilnych starań Korony, w drugiej połowie bramki już nie padły. Baca został więc bohaterem tego spotkania, chociaż i tak wielu kibiców pamięta go z wyczynu w 2012 roku, kiedy to podczas meczu z Koroną w Ostrołęce uderzył sędziego i mecz zakończony został po około 40 minutach a sam zawodnik był zawieszony przez związek piłkarski.

Bolesną porażkę w Kuczborku zanotowała Rzekunianka Rzekuń. Po ostatnim remisie nastroje w drużynie z powiatu ostrołęckiego były bardzo dobre, lecz niestety już do przerwy gospodarze prowadzili 4:0, a po zmianie stron dopełnili dzieła zniszczenia. Bramki dla wygranych strzelali Maciej Watkowski (trzy), Rafał Balcerzak (dwie) i Piotr Melchinkiewicz.

Sporo emocji przyniosły także derby powiatu ostrołęckiego pomiędzy KS CK Troszyn a Tęczą JBB Łyse. Gospodarze doznali w tym spotkaniu pierwszej wiosennej porażki, przegrywając z Tęczą 0:3. Bramki dla zespołu trenera Kazimierza Puławskiego strzelili Marek Cichy (dwie) i Marek Kaliszewski. KS CK Troszyn nadal pozostaje jednak liderem "okręgówki".