Medale Ratowników Ostrołęckiego WOPR w Grand Prix Polski [ZDJĘCIA]

Pływanie 02 grudnia 2012 3 Komentarze

24 listopada w Warszawie odbył się finał Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Ratownicy z ostrołęckiego WOPR potwierdzili, że należą do ścisłej czołówki w kraju.

24 listopada w Warszawie odbył się finał Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Ratownicy z ostrołęckiego WOPR potwierdzili, że należą do ścisłej czołówki w kraju.

Ostrołęczanie pierwszy medal - brązowy -  zdobyli w sztafecie 4x25 metrów, holowanie manekina w klasyfikacji OPEN. Startowali w składzie: Karol Bojarski, Rafał Gumowski, Paweł Szulerecki i Adam Janczewski a więc: młodzik, junior młodszy, junior i senior - Jest to ogromny wyczyn gdyż w tej konkurencji bardzo liczy się siła podczas holowania ciężkiego manekina. W innych sztafetach startowali seniorzy i juniorzy, a więc dorośli ratownicy, z których każdy dysponuje dużą siła fizyczna - powiedział Jakub Janczewski Prezes Ostrołęckiego WOPR.

Karol Bojarski po raz kolejny nie dał szans rywalom zdobywając dwa złote medale z ogromną przewagą nad rywalami  w kategorii młodzików. Rafał Gumowski w kategorii junior młodszy zdobył złoty medal w konkurencji 50m ratowanie manekina w płetwach oraz srebrny medal 50m ratowanie manekina. Paweł Szulerecki w kategorii juniorów tym razem z powodu kontuzji wystartował tylko w dwóch konkurencjach zdobywając dwa brązowe medale.

Ostrołęckie WOPR zanotowało sukces także w  klasyfikacji końcowej GRAND PRIX POLSKI – 2012 . W kategorii młodzików Karol Bojarski zwyciężył bezapelacyjnie wśród ratowników, a wśród ratowniczek Angelika Wikieł, która zajęła drugie miejsce. W Warszawie nie występowała, gdyż reprezentowała kraj na międzynarodowych zawodach w słowackiej Żylinie.

Rafał Gumowski w kategorii junior młodszy zajął trzecią lokatę, a Paweł Szulerecki z powodu kontuzji nie mógł walczyć o zwycięstwo i w rezultacie uplasował się również na najniższym stpniu podium. Kacper Wróblewski został sklasyfikowany na miejscu czternastym, Łukasz Równy na siedemnastym, a na 24. Krzysztof Gumowski.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Czytaj również:

Komentarze

...
20:01, 02 grudnia 2012

ratowniczka

żaden wyczyn reprezentanci wopr-os wiele razy zdobywali medale w sztafetach na GP


...
18:14, 03 grudnia 2012

JASIEK

Brawo chłopaki - oby tak dalej.  


...
08:45, 05 grudnia 2012

te ratowniczka....

ale teraz zdobyli niewoprosy.
Może pogratuluj najpierw?
Jak woprosy zdobywali medale to im też się gratulowało...
Troszkę dystansu zalecam



Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.