Met-Plast Kolor Ostrołęka wygrywa na finiszu rundy zasadniczej

Koszykówka 25 lutego 2016 Komentarzy

Met-Plast Kolor Ostrołęka pokonał Żubry Zambrów 64:40 w spotkaniu 13. kolejki Miejskiej Ligi Koszykówki w Łomży. Reprezentanci naszego miasta mają do rozegrania już tylko jeden mecz w rundzie zasadniczej rozgrywek - powalczą w nim o drugie miejsce.

Mecz z Żubrami w stu procentach ułożył się po myśli koszykarzy znad Narwi. Wygrali oni wszystkie kwarty, choć najwyraźniejszą przewagę mieli w pierwszej i trzeciej odsłonie. Wygrana to zasługa całej drużyny, ale najbardziej przyczynili się do niej Konrad Szuster i Sebastian Klusek, którzy łącznie zdobyli połowę punktów dla Met-Plast Kolor. Ekipa z Ostrołęki dominowała praktycznie w każdym elemencie statystyk, a jednym z kluczowych elementów wygranej były zbiórki - nasi koszykarze zanotowali ich aż 24.

W tabeli MLK ostrołęczanie znajdują się na trzecim miejscu, z jednym punktem straty do wyprzedzającej ich ekipy Old Skulls. Już w najbliższą niedzielę Met-Plast Kolor zmierzy się jednak z tym przeciwnikiem i jeżeli wygra to wskoczy na drugie miejsce po rundzie zasadniczej, uzyskując lepsze rozstawienie przed play-off.

Żubry Zambów - Met-Plast Kolor Ostrołęka 40:64 (5:14, 11:14, 10:21, 14:15)

Met-Plast Kolor: Baczewski 5, Gniazdowski 8, Klusek 13, Kochański 0, Kuchciński 0, Morawski 3, Pliszka 0, Popielarz 2, Szuster 24, Zdanowicz 9.