Ostrołęczanie na Halowych Mistrzostwach Polski w Spale

Lekkoatletyka 16 lutego 2016 Komentarzy

W dniach 12-14 lutego w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. W rywalizacji nie zabrakło także reprezentantów naszego miasta. Jak wypadli przedstawiciele Ostrołęki?

Kornelia Suchecka (UKS Siódemka Ostrołęka)

W biegu na 800 metrów juniorek wystartowała zawodniczka OKLA Ostrołęka Weronika Dworecka. Osiągnęła ona czas 2:14.03, co dało jej czwarte miejsce w swojej serii, a także siódmą lokatę w klasyfikacji końcowej całej konkurencji. Zwyciężyła Angelika Sarna z Victorii Stalowa Wola, jej czas to 2:11.67.

Emocjonujący był także finał biegu na 1500 metrów juniorek, pobiegła w nim klubowa koleżanka Dworeckiej - Aleksandra Gruz. Jej rezultat to 4:59.36. Taki wynik dał jej piąte miejsce w kraju, do medalu zabrakło ponad dwadzieścia sekund. Wygrała Sylwia Indeka z LKS Pszczyna (4:24.42).

Kornelia Suchecka z UKS Siódemka Ostrołęka wystartowała w konkursie trójskoku juniorek. W swojej najlepszej próbie skoczyła 11.25 m, co dało jej jedenaste miejsce. Skok w dal juniorek to konkurencja, w której swoich sił próbowała ostrołęczanka Aleksandra Dzwigała, reprezentująca obecnie AZS AWF Warszawa. Uzyskała ona rezultat 5.14 m i uplasowała się na dziewiątym miejscu.