Mistrzostwa Polski Młodzików: Udany start WOPR-OS Ostrołęka [ZDJĘCIA]

Inne 19 czerwca 2023 0 Komentarzy

Bardzo udany start odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się 17 czerwca 2023 r. w Zduńskiej Woli. W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Julia Ościłowska, Michał Małkowski, Paweł Ościłowski. - Nasi zawodnicy podczas mistrzostw wystartowali w czterech konkurencjach indywidualnych i zdobyli w sumie pięć medali oraz ustanowili wiele rekordów życiowych - podsumowuje klub.

Paweł Ościłowski, zdobywca trzech medali (dwa złote i jeden brązowy), w kategorii wiekowej 10 lat zajmował następujące lokaty: 1. miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 46,42 s – rekord życiowy, 1. miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 42,56 s – rekord życiowy, 3. miejsce w konkurencji 50 m super ratownik z czasem 54,26 s – rekord życiowy. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw wśród 10 latków Paweł zajął 2. miejsce.

Brązowy medal w kategorii wiekowej 11 lat zdobył Michał Małkowski, w konkurencji 50 m super ratownik z czasem 49,39 s – rekord życiowy. Michał ponadto zajął 4. miejsce na 50 m ratowanie manekina z czasem 50,46 s – rekord życiowy, 5. miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 46,73 s – rekord życiowy, 5. miejsce na 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 40,84 s – rekord życiowy. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw w kategorii wiekowej 11 lat chłopców Michał zajął 3. miejsce. Również z brązowym medalem mistrzostw w kategorii 11 lat dziewcząt wróciła Julia Ościłowska, która zajmowała następujące lokaty: 3. miejsce na 50 m super ratownik z czasem 47,77 s – rekord życiowy, 10. miejsce na 50 m ratowanie manekina z czasem 57,84 s – rekord życiowy, 5. miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach, 4. miejsce na 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 39,74 s – rekord życiowy,

- Jestem bardzo dumny z postawy moich najmłodszych zawodników , którzy podczas mistrzostw pokazali dużą wolę walki osiągając wspaniałe wyniki. Mam nadzieję, że pójdą oni w ślady swoich starszych kolegów i koleżanek i w przyszłości będą osiągać rewelacyjne wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej – podsumowuje trener Dariusz Małkowski.