Ratownicy WOPR-OS z dobrym występem w Grand Prix Polski [ZDJĘCIA]

Pływanie 17 kwietnia 2023 0 Komentarzy

Bardzo udany start podczas Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyło się 15 kwietnia 2023 r. w Żyrardowie odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka. Zawodnicy z Ostrołęki podczas swoich startów zdobyli 4 medale (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy) oraz ustanowili wiele rekordów życiowych. W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli : Kamil Bojarski, Gabrysia Grabowska, Aleksandra Żochowska, Maciej Romanowski, Mikołaj Grabowski, Błażej Samluk, Mikołaj Pęza.

Złoty medal na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z nowym rekordem życiowym 1,09,70 s. w kategorii junior młodszy zdobyła Gabriela Grabowska. Gabrysia ponadto zajmowała 8. miejsce na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 45,45 s. oraz 4.  miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem z nowym rekordem życiowym 1,15,65 s. W klasyfikacji generalnej zawodów Gabrysia w swojej kategorii wiekowej uplasowała się na 4. miejscu.

Również ze złotym medalem i nowym rekordem życiowym 32.85 s. na dystansie 50 m ratowanie manekina w płetwach w kategorii młodzik wrócił Błażej Samluk. Błażej ponadto zajmował: 5. miejsce na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 46,05 s, 6. miejsce na 50 m ratowanie manekina z pasem z nowym rekordem życiowym 37,67 s. i zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej.

Srebrny medal w kategorii Open na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach zdobył Kamil Bojarski, który ponadto był piąty na 50 m ratowanie manekina oraz czwarty na 100 m ratowanie manekina z pasem. Z brązowym medalem z zawodów wróciła nasza sztafeta, która w składzie: Romanowski, Samluk, Grabowski, Bojarski na dystansie 4x50 m z przeszkodami w kategorii Open uplasowała się na trzecim miejscu.

Również starty pozostałych zawodników należy uznać za bardzo udane. Z nowym rekordem życiowym na 100 m ratowanie manekina w płetwach 1,01,84 s., zajmując 5. miejsce w kategorii junior, wrócił z zawodów Mikołaj Grabowski. Nowe życiówki we wszystkich swoich startach ustanowił również Mikołaj Pęza, który w kategorii młodzik na dystansie 50 m ratowanie manekina w płetwach zajął 7. miejsce z czasem 36,80 s, na dystansie 50 m ratowanie manekina był jedenasty z czasem 57,86 s., na 50 m ratowanie manekina z pasem zajął 8.  miejsce z czasem 39,45 s. Z nową życiówką na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach wróciła również Aleksandra Żochowska, która w tej konkurencji uplasowała się na dwunastej pozycji w kategorii junior.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, którzy pod nieobecność swoich bardziej doświadczonych kolegów godnie reprezentowali nasz klub i miasto Ostrołęka osiągając bardzo dobre wyniki – podsumowuje trener Dariusz Małkowski.