Niedziela była dla nich! Olimp Ostrołęka w 1/4 finału Mistrzostw Polski!

Siatkówka 24 marca 2024 5 Komentarzy

Młodzicy UKS Olimp Ostrołęka wygrali dwa niedzielne mecze podczas turnieju w Bydgoszczy i awansowali do 1/4 finału siatkarskich Mistrzostw Polski. Drugi dzień turnieju przyniósł niesamowite emocje i szczęśliwe zakończenie!

Pierwszy dzień turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski w Bydgoszczy rozpoczął się dla Olimpu od porażki z miejscowym Chemikiem. "Ale za to niedziela, ale za to niedziela, niedziela będzie dla nas" - to słowa znanej piosenki, które okazały się prorocze dla Olimpu.

Drugi dzień turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski ostrołęczanie zaczęli od meczu z BAS Białystok. Podopieczni trener Edyty Zyśk w pierwszym secie pewnie wygrali 25:19, w drugim nie dali rywalom żadnych szans - do 13! 2:0 i mecz z Absolwentem Olsztyn okazał się tym najważniejszym w turnieju...

I choć pierwszego seta 25:22 wygrała ekipa Absolwenta, to dwa kolejne sety były już koncertowe w wykonaniu Olimpu. Druga partia 25:14 dla ostrołęczan, a tie-break 15:9. - Mecz z Olsztynem koncertowy! - podsumowała trener Edyta Zyśk.

W ostrołęckim obozie zapanowała szalona radość - dwa zwycięstwa w turnieju w Bydgoszczy oznaczają awans do 1/4 finału Mistrzostw Polski młodzików.

UKS Olimp Ostrołęka: A. Staniszewski; M. Bochenek; B. Rakowski; J. Karnicki; J. Rejmanowski; A. Jankowski; K. Przybyła; K. Bralski; A. Rostkowski; D. Sabadosh; M. Rejmanowski; M. Lendzioszek.