OKLA na Mistrzostwach Polski w Słubicach [WIDEO]

Lekkoatletyka 04 października 2016 Komentarzy

Najlepsi młodzicy z całego kraju wzięli udział w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej. Zawody w Słubicach nazywane są też "małym memoriałem Kusocińskiego". W krajowym czempionacie nie mogło zabraknąć reprezentantów OKLA Ostrołęka.

Gabriela Pszczoła

Patryk Niedźwiecki zajął piąte miejsce w finale pchnięcia kulą młodzików z wynikiem 14.40 m. Do medalu zabrakło ponad dwóch metrów. Siódme miejsce w serii, a jedenaste w końcowej klasyfikacji biegu na 600 metrów to wynik Katarzyny Butler. To efekt osiągnięcia przez nią czasu 1:41.20. Na tym samym dystansie pobiegł także Fabian Czajkowski. Zajął on czwarte miejsce w końcowej tabeli biegu na 600 metrów z rekordem życiowym 1:24.40. Do medalu zabrakło naprawdę niewiele, trzeci na mecie Jakub Szkudlarek z Łodzi był szybszy od Czajkowskiego o 0.31 sekundy.

Dziewiątą lokatę w pchnięciu kulą młodziczek zajęła Gabriela Pszczoła. Warto jednak dodać, że zawodniczka OKLA była rok młodsza od większości swoich konkurentek, wśród samych zawodniczek z rocznika 2002 byłaby trzecia. Wynik 10.91 m nie jest jej najlepszym życiowym rezultatem, lecz Gabriela trenuje dopiero od kilku miesięcy i jej dotychczasowe wyniki trzeba uznać za udane.

W całych mistrzostwach najwięcej medali, siedem (bez złota) zdobyli lekkoatleci AZS-AWF Gorzów, najwięcej złotych, trzy – CWZS Zawisza Bydgoszcz SL. Organizatorem zawodów, które odbyły się w dniach 24-25 września, był Lubuski Klub Sportowy Lubusz Słubice.