zdjecie 4444

Lekkoatletyczny mityng młodzików w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 21 września 2016 Komentarzy

We wtorek 20 września stadion przy ul. Witosa w Ostrołęce stał się lekkoatletyczną stolicą regionu. Podczas mityngu młodzików rywalizowali najlepsi zawodnicy w regionie. Nie zabrakło dobrych rezultatów. Zobacz wybrane wyniki oraz zdjęcia z mityngu.

We wtorek 20 września stadion przy ul. Witosa w Ostrołęce stał się lekkoatletyczną stolicą regionu. Podczas mityngu młodzików rywalizowali najlepsi zawodnicy w regionie. Nie zabrakło dobrych rezultatów. Zobacz wybrane wyniki oraz zdjęcia z mityngu.

Zacięta rywalizacja toczyła się w konkurencji pchnięcia kulą dziewcząt. Co prawda pierwsze miejsce ze zdecydowanie najlepszym wynikiem zajęła Gabriela Pszczoła z OKLA Ostrołęka - 11.63 m, lecz walka o drugą lokatę rozstrzygnęła się o... jeden centymetr. Ostatecznie druga była Marta Gontarz z OKLA - 8.61 m, a trzecia Patrycja Przybysz z KS Maków Biega - 8.60 m. Klub z Makowa Mazowieckiego może być jednak zadowolony z występu skoczka w dal Macieja Małkowskiego, który wygrał konkurs z wynikiem 5.15 m, wyprzedzając drugiego Sebastiana Moszczyńskiego z PG Chorzele o 17 cm.

Emocji nie zabrakło także w skoku w dal. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Napiórkowska z ZS STO, jej wynik to 3.68 m. Pozostałe miejsca na podium zajęły jej szkolne koleżanki - Alicja Prusik - 3.45 m oraz Lena Wilczyńska - 3.41 m. W pchnięciu kulą mężczyzn wystartowało trzech zawodników, ale stworzyli oni dobre widowisko. Najlepszy był Patryk Niedźwiecki z OKLA, który zdeklasował rywali rzutem na 14.49 m, drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Wojciech Kaczmarczyk - 10.33 m, a trzecie Seweryn Biedrzycki (także z OKLA) - najlepszy rzut na 10.22 m.

Rywalizację stumetrowców wygrał Maciej Małkowski z KS Maków Biega, jego czas to 12.47 s. Zwycięzca dokładnie o pół sekundy wyprzedził Seweryna Biedrzyckiego z OKLA - 12.97 s, trzeci był Patryk Dmochowski z PG Czerwin - 13.28 s. Skok wzwyż kobiet zdominowała za to Paula Wójtowicz z UKS Clan Ostrołęka, wygrywając konkurs z wynikiem 1.38 m, druga była Karolina Berkowska z OKLA - 1.35 m, a trzecia Kinga Prusińska z UKS Clan - 1.25 m.

To oczywiście wyniki tylko niektórych konkurencji z wczorajszego mityngu. Wyniki wszystkich konkurencji już wkrótce w aktualizacji tego artykułu. Mityng lekkoatletyczny młodzików w Ostrołęce zorganizował Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.