Puchar Polski: Awans Bartnika po karnych (wideo, zdjęcia)

Piłka nożna 16 sierpnia 2017 13 Komentarzy

Aldo Bartnik Myszyniec awansował do drugiej rundy okręgowego Pucharu Polski. Drużyna z powiatu ostrołęckiego na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce pokonała miejscowy drugi zespół Korony, złożony głównie z juniorów. Rywalizacja znalazła kres dopiero w rzutach karnych.

Pierwszą sytuację Korona stworzyła w szóstej minucie, lecz akcji Michała Borkowskiego na bramkę nie zamienił Bartłomiej Majkowski. Dwie minuty później było już jednak 1:0. Pięknego gola strzałem z dystansu zdobył Artur Muchin, bramkarz gości nie miał przy tym uderzeniu żadnych szans. Żółto-niebiescy mieli kolejne szanse na gola - najpierw bardzo mocno z 16 metrów uderzył Piotr Karczewski, lecz piłkę odbił bramkarz Bartnika, a następnie strzał Mateusza Augustyniaka poszybował obok bramki. Moment później świetną akcją popisał się Artur Muchin, dograł do Macieja Kurowickiego, a temu w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił ofiarnie interweniujący Mateusz Majewski.

W 28. minucie do głosu doszli przyjezdni. Lewym skrzydłem popędził Maciej Szymański, dorzucił do Tomasza Muracha, a ten z woleja strzelił obok słupka. Dwie minuty później przed szansą stanął Szymański, który wykorzystał niepewne wyjście z bramki Karola Jaroszewskiego, lecz piłka po "dziubnięciu" ofensywnego gracza Bartnika nie znalazła drogi do siatki, wybili ją obrońcy. Dwie okazje przed przerwą miał jeszcze Tomasz Murach, a Korona była blisko podwyższenia wyniku przez Macieja Kurowickiego, który nieczysto trafił głową w piłkę po rzucie wolnym egzekwowanym przez Augustyniaka. Do przerwy ostrołęczanie prowadzili 1:0 i mogli być zadowoleni ze swojej gry.

Druga połowa mogła zacząć się od kuriozalnej bramki, lecz Karol Jaroszewski ostatecznie opanował bardzo mocne podanie (zagrane prawdopodobnie w światło bramki) od swojego zawodnika z pola, unikając tym samym gola samobójczego. W 62. minucie mogło być 2:0, lecz w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym piłkarzom Korony nie udało się wepchnąć piłki do siatki, choć najbliżej futbolówki był Michał Borkowski. Niewykorzystana sytuacja zemściła się sześć minut później. W dogodnej sytuacji znalazł się Jakub Kowalczyk i wykorzystał ją, posyłając precyzyjny lob nad Jaroszewskim. Dziesięć minut później Muchin był blisko bramki po strzale z dystansu, a w odpowiedzi Szymański uderzył także minimalnie nad bramką. Sędzia zakończył mecz przy wyniku 1:1, a to oznaczało jedno: rzuty karne.

Już w drugiej serii strzałów Karol Jaroszewski obronił strzał Tomasza Muracha. Pozostali piłkarze nie mylili się i w piątej serii zwycięstwo gospodarzy mógł przypieczętować Piotr Karczewski. Obrońca gospodarzy został jednak powstrzymany przez Artura Warycha. Bramkarz z Myszyńca został bohaterem swojej drużyny, bo w ósmej serii obronił strzał Daniela Zabielskiego, dzięki czemu dał Aldo Bartnikowi awans do drugiej rundy okręgowego pucharu. Młody skład Korony zaprezentował się ambitnie i w całym meczu miał nawet przewagę, ale w serii jedenastek lepiej spisali się bardziej doświadczeni piłkarze z powiatu ostrołęckiego.

Korona II Ostrołęka - Aldo Bartnik Myszyniec 1:1 (1:0), karne 6:7

⚽ 1:0 Muchin '8
⚽ 1:1 Kowalczyk '68

Korona II: Jaroszewski - Przytuła, Karczewski, Chmielewski, Borkowski, Augustyniak, Zabielski, Majkowski (87' Jakubiak), Trzciński, Muchin, Kurowicki (82' Pochmara).

Bartnik: A. Warych - Cekała, Zyśk, Majewski, Łachacz (46' Góralczuk), Kobus, T. Murach, Sz. Kulas (56' K. Murach), Kowalczyk (84' Krawczyk), Krajza, Szymański.