Rezerwy Korony mistrzem jesieni w B-Klasie

Piłka nożna 21 października 2015 Komentarzy

Rezerwy Korony Ostrołęka pokonały FC Różan 7:0 i tym samym zapewniły sobie tytuł mistrza jesieni w B-Klasie ostrołęckiej. Bardzo ważne zwycięstwo odnotowała także ekipa Świtu Baranowo, wygrywając 4:1 z Iskrą Zaręby Kościelne.

Spotkanie Korony z Różanem było nadzwyczaj jednostronne i rozstrzygnęło się już praktycznie w pierwszej połowie. Prowadzenie gospodarzom dał Krzysztof Szymański, do siatki trafili później także Marcin Manowski i Mateusz Brodowski, a także ponownie Szymański. Do przerwy Korona prowadziła 4:0, a w drugiej połowie tylko potwierdziła swoje aspiracje do awansu. Hat-tricka skompletował wspomniany już Szymański, drugiego swojego gola dołożył Brodowski, na listę strzelców dopisał się też Piotr Dąbrowski. Korona wygrała 7:0 i wiadomo już, że pozostanie na fotelu lidera co najmniej do wiosny, gdyż do rozegrania jesienią pozostała już tylko jedna kolejka.

O miejsce na podium zaciekle walczy Świt Baranowo, który w dziesięć minut strzelił cztery bramki Iskrze Zaręby Kościelne. Od 9. do 19. minuty do bramki gospodarzy trafiali Damian Duszak, Rafał Ogonowski, Paweł Zarjewski i Marcin Dobrzyński. Iskrę stać było już tylko na gola honorowego autorstwa Mateusza Tyla.

Porażki poniosły ekipy Orza Goworowo i GLKS Lelis. Obie drużyny przegrały wynikiem 0:3, odpowiednio z WKS Mystkówiec Stary i KS Pniewo.