Powiat ostrołęcki rządzi w B-Klasie

Piłka nożna 14 września 2015 Komentarzy

Korona II Ostrołęka pokonała GKS Max-Rol Andrzejewo 2:1 w wyjazdowym meczu 3. kolejki B-Klasy ostrołęckiej. Podopieczni Michała Noska pojechali na mecz bez rezerwowych, ale uporali się z beniaminkiem. Przekonującą wygraną zanotował Świt Baranowo.

Gracze z Andrzejewa postraszyli piłkarzy z Ostrołęki, bo już w 7. minucie objęli prowadzenie po strzale Dominika Kraszewskiego. Korona ruszyła do odrabiania strat i już w 21. minucie było 1:1, samobójcze trafienie zaliczył Sebastian Sutkowski. Status quo utrzymywał się do 76. minuty, wtedy to zwycięską bramkę dla Korony strzelił Piotr Kubat i niebiesko-żółci nadal są niepokonani w tegorocznych rozgrywkach B-Klasy.

Pewne zwycięstwo zanotował Świt Baranowo, który na własnym stadionie zmierzył się z GKS Pokrzywnica. Podopieczni Wojciecha Gąski przed przerwą dwukrotnie "ukąsili" rywali za sprawą Marcina Dobrzyńskiego - w 29. i 44. minucie. W drugiej połowie wynik meczu został ustalony przez Krzysztofa Chodkowskiego. 37-letni pomocnik wpisał się na listę strzelców w 74. minucie i tym samym Świt wygrał z GKS-em 3:0.

Duże strzelanie urządzili sobie piłkarze WKS Mystkówiec Stary i GLKS Lelis. Niestety, ekipa z powiatu ostrołęckiego uległa rywalom na wyjeździe 3:4. Piłkarze z Lelisa objęli prowadzenie w 2. minucie po golu Michała Markowskiego. W 8. i 11. minucie strzelali jednak gospodarze i to WKS prowadził 2:1 (bramki Adama Rosińskiego i Piotra Ciskowskiego). Po 25 minutach było już 2:2, a do wyrównania doprowadził Miłosz Mierzejewski. Niestety, gracze z Lelisa nie zdołali utrzymać remisowego wyniku i jeszcze przed przerwą - w 36. minucie - WKS Mystkówiec Stary wyszedł na prowadzenie za sprawą Łukasza Piątka. Na domiar złego, cztery minuty po wznowieniu gry prowadzenie gospodarzy zwiększył Dawid Szczęsny. GLKS zdołał jeszcze strzelić gola, ale trafienie Damiana Markowskiego z doliczonego czasu gry było jedynie golem na osłodę porażki.

Podziałem punktów zakończył się mecz Orza Goworowo z FC Różan. Bohaterem drużyny z Różana został Kamil Tarasiewicz, który ostatnio występował w barwach ostrołęckiej Korony. Strzelił on trzy gole, dzięki czemu ekipa z powiatu ostrołęckiego nie zdołała zdobyć trzech punktów przed licznie zgromadzoną publiką w Goworowie.