Rezerwy Korony w kryzysie, Świt blisko fotela lidera

Piłka nożna 03 maja 2016 Komentarzy

Świt Baranowo pokonał GLKS Lelis 4:2 w derbowym meczu 13. kolejki B-Klasy ostrołęckiej. Podopieczni Wojciecha Gąski zrównali się punktami z liderem - GKS Maxrol Andrzejewo. Trzecią wiosenną porażkę zanotowali mistrzowie jesieni - Korona II Ostrołęka.

Mecz Świtu z GLKS rozpoczął się dość niespodziewanie od prowadzenia niżej notowanych gości, w 15. minucie do siatki trafił Adrian Mróz. Jeszcze przed przerwą wyrównał doświadczony Krzysztof Chodkowski, kolejne gole padły już po zmianie stron. W 54. minucie bramkę na 2:1 dla Lelisa strzelił Krzysztof Matłach. Od tej pory strzelali już tylko gospodarze - najpierw do siatki trafił Paweł Kuzia, prowadzenie Świtowi dał Chodkowski, a zwycięstwo przypieczętował ponownie Kuzia.

Słabą formę wiosną prezentują mistrzowie jesieni - Korona II Ostrołęka. Trzecia wiosenna porażka oznacza czteropunktową stratę do lidera i coraz mniejsze szanse na awans do A-Klasy. Zwycięstwo bez gry zanotowali gracze Orza Goworowo - KS Pniewo zrezygnował z wyjazdu na mecz.