Siódemka wróciła z medalami: Udany start w Pasłęku

Lekkoatletyka 18 września 2013 Komentarzy

Trzy medale i trzynaście punktów do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży wywalczyli lekkoatleci UKS Siódemka Ostrołęka w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w sobotę, 14 września, w Pasłęku.

Aleksandra Grzyb i Konrad Zygmunt (fot. UKS Siódemka)

Medal srebrny w biegu na 300m wywalczył Konrad Zygmunt, który po zaciętej walce o zwycięstwo uległ na ostatnich metrach zawodnikowi z Garwolina. Konrad w tym biegu osiągnął czas 39,21s co jest jego nowym rekordem życiowym.

Dwa brązowe medale zdobyła Aleksandra Grzyb, która najpierw zadebiutowała w biegu eliminacyjnym na 100m przez płotki, gdzie wywróciła się na ostatnim płotku, pomimo to awansowała do finały, w którym biegnąc bardzo ostrożnie wywalczyła brązowy medal osiągając dobry czas – 16,91s. Drugi z medali Grzyb wywalczyła w swojej koronnej konkurencji skoku w dal, gdzie uzyskała odległość 4,96m.

Na punktowanych miejscach znaleźli się także:

Daniel Gadomski – 5 m-ce w biegu na 1000m – 2:46,37s.
    Konrad Zygmunt – 6 m-ce w biegu na 100m (w eliminacjach 12,49s – wyrównanie rekordu życiowego).
    Kornelia Suchecka 6 m-ce w skoku w dal – 4,69m i 10 w biegu na 100m – 13,72s.
    Paulina Kojtek – 10 m-ce w biegu na 1000m – 3:16,49s (rek. żyć.).
    Karol Kudrzycki – 10 m-ce w biegu na 1000m – 2:50,10s (rek. żyć).
    Karol Rogoziński – 11 m-ce w biegu na 2000m – 6:45,73s (rek. żyć.).

Pozostałe wyniki zawodników UKS Siódemka:

Sara Pons – 1:48,78s w biegu na 600m.
    Ewelina Nożewska – 8,16m w pchnięciu kulą (3kg).
    Dominika Zielińska – 8,14m w pchnięciu kulą (3kg).
    Olga Patoka – 3:38,51s w biegu na 1000m.
    Agnieszka Pędzich – 49,62s w biegu na 300m (rek. żyć.).
    Damian Dobkowski – 45,71s w biegu na 300m.

W rozegranym poza konkursem biegu juniorek na 800m 3 miejsce zajęła Martyna Budziłek z wartościowym rezultatem 2:22,76s (rek. żyć.) Klub UKS Siódemka Ostrołęka zajął 13. miejsce na 38 sklasyfikowanych klubów z województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.