Lekkoatletyczne Mistrzostwa Mazowsza młodzików: Siedem medali dla Ostrołęki!

Lekkoatletyka 13 września 2013 Komentarzy

Dobry występ zaliczyli lekkoatleci UKS Siódemka oraz OKLA na Mistrzostwach Mazowsza w kategorii młodzików, które odbyły się 8 września na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Do Ostrołęki przyjechało siedem medali.

Daniel Gadomski z trenerem (fot. UKS Siódemka Ostrołęka)

Dwa z nich były udziałem lekkoatletów z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Siódemka" Ostrołęka. Srebrny medal w biegu na 1000 metrów zdobył Daniel Gadomski. Trenowany przez Dariusza Dąbrowskiego zawodnik uzyskał czas 2:44,97s, co jest jego nowym rekordem życiowym. Medal brązowy w biegu na 300m z nowym rekordem życiowym – 39,32s wywalczył Konrad Zygmunt trenujący aktualnie z trenerem Markiem Mierzejewskim.

Pięć medali do Ostrołęki przywieźli zawodnicy OKLA Ostrołęka. Złoto w biegu na dwa kilometry wywalczył Kamil Łyszkowski, srebrne medale powędrowały do Radosława Mateusiaka w biegu na 100 metrów oraz do sztafety żeńskiej 4x100 metrów w składzie: Klaudia Borkowska, Aleksandra Olewiecka, Dominika Sęk, Magdalena Olszewska. Brąz wywalczył Cezary Chrzanowski w skoku w dal, taki sam medal zdobyła też sztafeta męska 4x100 metrów w składzie: Radosław Mateusiak, Patryk Werbanowski, Cezary Chrzanowski i Michał Kaczmarczyk.