Świt z pucharem i pierwszym zwycięstwem w A Klasie [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 21 sierpnia 2016 Komentarzy

Świt Baranowo pokonał Gryf Kownaty Żędowe 2:0 w spotkaniu pierwszej kolejki A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Piłkarze z powiatu ostrołęckiego udanie zainaugurowali rozgrywki, a przed meczem odebrali puchar za świetną postawę w ubiegłym sezonie.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem na murawie pojawił się delegat Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej wraz z okazałym pucharem za zwycięstwo w B Klasie ostrołęckiej w sezonie 2015/16. Piłkarze Świtu nie kryli radości z otrzymanej nagrody, lecz myślami byli już w trakcie spotkania z Gryfem. Krótką uroczystość podsumował wójt gminy Baranowo.

- Gratuluję Wam osiągniętego sukcesu. Widzę na co dzień waszą pracę i wierzę, że to nie ostatnie zdobyte trofeum. Cieszę się, że swoimi wynikami dbacie o dobre imię gminy Baranowo - podkreślił Henryk Toryfter w przemówieniu do piłkarzy. W nagrodę podarował klubowi trzy piłki.

Mecz otwarcia nowego sezonu był typowym pojedynkiem walki. Obie drużyny za wszelką cenę chciały przechylić szansę na swoją korzyść, lecz większą motywację miał Świt, walczący przed własną publicznością. Na pierwszego gola musieliśmy jednak czekać aż do 69. minuty. Wtedy to Krzysztof Chodkowski wykorzystał podanie Mateusza Tabaki i trafił na 1:0. Goście rzucili się do ataku w celu odrabiania strat, a Świt wykorzystał to w 90. minucie meczu. Drugiego gola dla gospodarzy strzelił Daniel Łukasiak i trener Wojciech Gąska mógł się cieszyć z premierowego zwycięstwa.

Świt Baranowo - Gryf Kownaty Żędowe 2:0 (0:0)

⚽ 1:0 Chodkowski 69'
⚽ 2:0 Łukasiak '90

ŚWIT: Darmochwał - Zarjewski, Fąk, S. Ogonowski, W. Gąska (68' B. Gąska), Michalak (64' Grabowski), Olender, Łukasiak, R. Ogonowski, Chodkowski, Tabaka (56' Kuzia).