zdjecie 473

Kurpik, Rzekunianka i Świt zaczynają nowy sezon w A Klasie

Piłka nożna 19 sierpnia 2016 Komentarzy

Trzy drużyny z powiatu ostrołęckiego już w najbliższy weekend rozpoczną walkę w A Klasie ciechanowsko-ostrołęckiej. Interesujące spotkania w pierwszej kolejce zapowiadają się w Baranowie i Rzekuniu. Na wyjazdowe starcie pojedzie z kolei drużyna z Kadzidła.

Trzy drużyny z powiatu ostrołęckiego już w najbliższy weekend rozpoczną walkę w A Klasie ciechanowsko-ostrołęckiej. Interesujące spotkania w pierwszej kolejce zapowiadają się w Baranowie i Rzekuniu. Na wyjazdowe starcie pojedzie z kolei drużyna z Kadzidła.

Jako pierwsi z lokalnych zespołów na murawę wybiegną piłkarze Świtu Baranowo, którzy mają za sobą bardzo owocny okres przygotowawczy. W dziewięciu sparingach podopieczni Wojciecha Gąski wygrali aż siedmiokrotnie, prezentując przy tym całkiem niezły futbol, nawet w konfrontacjach z dużo wyżej notowanymi rywalami. Ich rywal z pierwszej kolejki - Gryf Kownaty Żędowe - większość swoich spotkań sparingowych zakończył porażkami, nie jest to również zespół zaliczany do ligowych faworytów. Dlatego Świt stać na dobry występ przed własną publicznością. Początek meczu Świt Baranowo - Gryf Kownaty Żędowe w sobotę 20 sierpnia o godzinie 17.00 na stadionie w Baranowie.

Dzień później o godzinie 14.00 pierwsze wyjazdowe spotkanie w nowym sezonie rozegra Kurpik Kadzidło. Będzie to jednocześnie trenerski debiut Łukasza Pokory, który w przerwie międzysezonowej zastąpił na stanowisko szkoleniowca Kurpika Arkadiusza Chmielewskiego. W zespole Kurpika doszło też do kilku zmian kadrowych i z niecierpliwością czekamy na efekt pracy zawodników i trenera. Rywal jest jednak mocny - Żak Szreńsk to spadkowicz z ligi okręgowej, a w dodatku dobrze spisywał się w przedsezonowych sparingach. Z pewnością Kurpik w pierwszej kolejce zmierzy się z jednym z kandydatów do ligowej czołówki, dlatego każdy punkt wywalczony na trudnym terenie będzie sukcesem.

W dobrych nastrojach do nowego sezonu przystępuje także Rzekunianka Rzekuń. Klub z powiatu ostrołęckiego rozegrał pięć meczów sparingowych, bilans to trzy zwycięstwa, remis i porażka. Cieszy, że drużyna prowadzona przez nowego trenera Łukasza Załęskiego potrafiła walczyć jak równy z równym z wyżej notowanymi rywalami (1:1 z KS Śniadowo, 2:0 z KS CK Troszyn). Ich pierwszy przeciwnik ligowy - Jutrzenka Unieck - w sparingach spisywał się słabiej, odniósł jedno zwycięstwo, zanotował remis oraz dwa test-mecze przegrał. W każdym ze sparingów Jutrzenki padało jednak mnóstwo bramek (bilans bramkowy 11:15), co świadczy o dość niepewnej defensywie, ale i sprawnym ataku ekipy z Uniecka. Grunt, by Rzekunianka umiała wykorzystać słabości rywala i obronić się przed jego mocnymi stronami. Początek meczu Rzekunianka - Jutrzenka w niedzielę 21 sierpnia o godz. 16.00 przy ul. Miłej w Rzekuniu.

Pary 1. kolejki A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej:

Żak Szreńsk - Kurpik Kadzidło
Świt Baranowo - Gryf Kownaty Żędowe
Rzekunianka Rzekuń - Jutrzenka Unieck
PAF Płońsk - Korona Karolinowo
Pełta Karniewo - Kryształ Glinojeck
Konopianka Konopki - Orzeł Sypniewo
Mazowsze Jednorożec - KS Wąsewo

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.