UKS Siódemka, UKS Clan i OKLA na Mistrzostwach Mazowsza

Lekkoatletyka 26 maja 2016 Komentarzy

W niedzielę 22 maja na obiektach KS Orzeł w Warszawie odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Juniorów i Juniorów Młodszych. W stawce startujących zawodników i zawodniczek nie zabrakło oczywiście reprezentantów ostrołęckich klubów. Sprawdź ich wyniki.

OKLA Ostrołęka

Fabian Czajkowski zajął 5. miejsce w swojej serii biegu na 400 metrów. Na mecie zameldował się on z czasem 53.41. W konkurencji pchnięcia kulą juniorów (6 kg) trzeci był Mateusz Boruch, w najlepszej swojej próbie uzyskując 14.59 m. Wśród juniorów młodszych najlepszy w pchnięciu kulą był Daniel Niedźwiecki, bijąc rekord życiowy - 14.58 m. Najlepszy życiowy rezultat uzyskał też Oskar Żebrowski - 13.86 m pozwoliło mu na zajęcie piątego miejsca. Niedźwiecki był także najlepszy w rzucie oszczepem - 48.94 m.

Wśród juniorek młodszych kulą pchała Wiktoria Chełstowska, uzyskując wynik 9.15 m - 10. miejsce. W tej samej konkurencji Kamila Kobrzyńska uzyskała rezultat 7.52 m i 14. miejsce. Rekord życiowy w rzucie dyskiem pobiły Magdalena Olszewska (32.88 - 2. miejsce) i Magdalena Piendak (28.82 - 3. miejsce). Życiówkę w rzucie młotem osiągnęła też Kinga Gawrych - 36.64, co dało jej zwycięstwo w zawodach.

W finale biegu na 100 metrów na 9. miejscu z czasem 13.14 dobiegła Aleksandra Olewiecka, w eliminacjach uzyskała ona lepszy wynik - 12.97. Na 400 metrów wystartowała Klaudia Borkowska, bijąc rekord życiowy 58.59 (3. miejsce w serii). Aleksandra Gruz zajęła 6. lokatę w biegu na 800 metrów z czasem 2:27.21. Trzecia w biegu na 3000 m była Natalia Nowak - 10:46.62.

UKS Siódemka Ostrołęka

Świetnie spisał się Daniel Gadomski. W biegu na 800 metrów osiągnął on świetny czas 1:54.25, co jest jego rekordem życiowym, a jednocześnie minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów. Na podium stanął także Adam Piątkowski - w biegu na 1500 m był trzeci z czasem 4:14.59, tuż za nim przybiegł Karol Kudrzycki - 4:16.47. Trzy kilometry przebiegł Karol Rogoziński - zajął on 9. miejsce z rezultatem 10:16.28.

W eliminacjach biegu na 100 metrów odpadła Renata Kołodziejczyk - jej czas to 13.62 s. Na 200 metrów uzyskała ona czas 28.49, zajmując trzecie miejsce w swojej serii. Na 400 metrów pobiegły Marta Łada (1:01.48 - 7. miejsce w serii) oraz Victoria Ejzemberg (1:00.85 - 1. miejsce w serii). W wyścigu na 1500 metrów dobrze spisała się Paulina Pilarska, zajmując piąte miejsce z czasem 5:16.20. Tuż za podium w skoku w dal znalazła się Kornelia Suchecka, w najlepszej próbie uzyskując 5 metrów. Lepiej poszło jej w trójskoku, gdzie wygrała z wynikiem 10.80 m.

Zawodniczki Siódemki zajęły pierwsze miejsce w sztafecie 4 x 100 m. Ekipa w składzie Paulina Pilarska, Marta Łada, Victoria Ejzebmerg i Renata Kołodziejczyk "wykręciła" czas 51.68.

UKS Clan Ostrołęka

W biegu na 200 metrów piąta w swojej serii z czasem 29.79 była Natalia Nalewajk. Na 800 metrów pobiegła Patrycja Tłomacka - jej czas to 2:53.79 (5. miejsce). Dystans 1500 metrów pokonała Magdalena Piątak, uzyskała czas 5:29.36.