Murawska i Kowalska z występem na "Piątkę"

Pływanie 25 maja 2016 Komentarzy

UKS Piątka Ostrołęka odnosi kolejne sukcesy za sprawą Magdy Kowalskiej i Marii Murawskiej. Tym razem duet pływaczek świetnie zaprezentował się podczas zawodów "Od Młodzika do Olimpijczyka" w Warszawie. Impreza odbyła się 21 maja.

Maria Murawska zdobyła dwa złote medale. Pływaczka "Piątki" okazała się bezkonkurencyjna na dystansach 100 m stylem dowolnym z czasem 1:01.72 s. oraz na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:10.22 s. Wyniki osiągnięte przez Murawską dały jej tytuł najlepszej zawodniczki zawodów w roczniku 2003. Magda Kowalska startująca w roczniku 2004 zdobyła złoty medal na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 33.80 s oraz srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:07.71 s.

W klasyfikacji medalowej klub UKS „Piątka” Ostrołęka uplasował się na 3 miejscu wśród 52 startujących w zawodach klubów. Podopieczne Andrzeja Pyskło oprócz zdobyczy medalowych we wszystkich swoich startach ustanowiły nowe rekordy życiowe.