Zespoły z powiatu solidarnie przegrały w A-Klasie

Piłka nożna 03 września 2015 Komentarzy

Rzekunianka Rzekuń przegrała z Jutrzenką Unieck 2:3 w meczu 3. kolejki A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Drużyna, występująca pod wodzą trenera Pawła Sendrowskiego, obecnie zamyka tabelę ligi. Porażki zanotowały także ekipy Aldo Bartnika Myszyniec i Kurpika Kadzidło.

Mecz Rzekunianki z Jutrzenką Unieck miał dwa oblicza. Jednym z nich było fatalne dla gospodarzy pierwsze 45 minut tego spotkania. Rzekunianka już w 4. minucie straciła pierwszą bramkę (strzelił ją dla gości Patryk Baczewski), kolejny gol za sprawą Krzysztofa Kozłowskiego padł w 27. minucie. Co gorsza, Baczewski podwyższył na 3:0 dla gości na pięć minut przed przerwą. Szanse Rzekunianki na zwycięstwo były minimalne, lecz zespół z powiatu ostrołęckiego nie poddał się i w drugiej połowie postraszył rywala. W 75. minucie pierwszą bramkę dla Rzekunianki strzelił Mateusz Gocłowski, w doliczonym czasie gry kontaktowego gola Rzekunianka zdobyła dzięki Konradowi Białobrzeskiemu. Na więcej nie starczyło już jednak czasu i trzy punkty pojechały do Uniecka.

Niebywały przebieg miał mecz w Kownatach Żędowych. Miejscowy Gryf do 65. minuty przegrywał z "naszym" Aldo Bartnikiem Myszyniec 1:3, lecz w 25 minut strzelił siedem bramek! Dla Aldo Bartnika była to druga porażka w trzecim spotkaniu ligowym, co gorsza - Bartnik stracił do tej pory najwięcej bramek spośród wszystkich ligowców (13). Najwyżej notowanym w A-Klasie zespołem z powiatu ostrołęckiego jest obecnie Kurpik Kadzidło - ma on na koncie 3 punkty, a w tej kolejce przegrał z Orzycem Chorzele 1:3.