zdjecie 7612

Raport z piłkarskich rozgrywek młodzieżowych (1)

Piłka nożna 03 września 2015 Komentarzy

Setki młodych piłkarzy z naszego regionu rozpoczęło lub wkrótce rozpoczyna rywalizację w rozgrywkach ligowych. Postanowiliśmy przyjrzeć się strukturom ligowym w młodzieżowej piłce i sprawdzić które kluby wystawiły najwięcej zespołów młodzieżowych. Są w tym zestawieniu pewne niespodzianki!

Setki młodych piłkarzy z naszego regionu rozpoczęło lub wkrótce rozpoczyna rywalizację w rozgrywkach ligowych. Postanowiliśmy przyjrzeć się strukturom ligowym w młodzieżowej piłce i sprawdzić które kluby wystawiły najwięcej zespołów młodzieżowych. Są w tym zestawieniu pewne niespodzianki!

Korona, APN i Kurpik liderami w liczbie drużyn

Najwięcej drużyn zgłoszonych do rozgrywek młodzieżowych Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej mają Korona Ostrołęka, APN Ostrołęka i Kurpik Kadzidło – po 6. Cztery zespoły zgłoszone zostały przez kluby MKS Narew oraz UKS Złota Ostrołęka. Kluby UKS Narew Ostrołęka, Tęcza Łyse i CK Troszyn zaanonsowały do rozgrywek trzy drużyny młodzieżowe.

Dwie ekipy do rozgrywek chłopców zgłosił klub... dziewcząt - FK Jantar Ostrołęka. Będą one rywalizować z młodszymi od siebie rywalami. Po jednej młodzieżowej drużynie mają Aldo Bartnik Myszyniec, Świt Baranowo, Orz Goworowo i UKS Mag Ostrołęka.

Naturalnie, w naszym zestawieniu nie bierzemy pod uwagę zespołów seniorskich.

Trzy ekipy na szczeblu wojewódzkim

Najwyższym szczeblem, na jakim występować można w rozgrywkach młodzieżowych MZPN jest Ekstraliga, a następnie liga wojewódzka. To właśnie na poziomie lig wojewódzkich Ostrołęka posiada trzy drużyny.

Najmłodszą jest zespół UKS Narew Ostrołęka, występujący w pierwszej lidze wojewódzkiej trampkarzy. Drużyna UKS Narew rozegrała do tej pory trzy pierwszoligowe spotkania. Bilans nie jest korzystny – porażki 0:8 z Olimpią Warszawa, 0:6 z Unią Warszawa i wczorajsze 1:15 z Varsovią Warszawa. Podopieczni Jana Kruczyńskiego zajmują obecnie ostatnie, ósme miejsce w tabeli. Skład UKS Narew w sezonie 2015/16 to: Kacper Białobrzewski, Konrad Ciborowski, Igor Czuba, Mateusz Dasiak, Aleksander Dmochowski, Michał Frączkiewicz, Bartosz Grzeszczyk, Adam Karczewski, Wiktor Kruczyński, Łukasz Lipka, Dawid Mrożek, Przemysław Panuś, Bartosz Ptak, Łukasz Suchołbiak, Szymon Szczubełek, Miłosz Ustaszewski, Adrian Wiski i Adrian Zduńczyk.

Trzy spotkania w I lidze wojewódzkiej juniorów młodszych zagrali piłkarze Korony Ostrołęka pod wodzą trenera Michała Robaszkiewicza. Ligę zainaugurowali bardzo dobrze, wygrywając 2:1 z Unią Warszawa, lecz później przyszły dwie porażki po 1:2 – z Naprzodem Brwinów i Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Juniorską kadrę Korony na obecny sezon tworzą: Mateusz Augustyniak, Bartłomiej Chmielewski, Eryk Cywiński, Wiktor Fąk, Krystian Fidóra, Jakub Galarski, Bartosz Gąska, Piotr Giers, Mikołaj Głogowski, Tyberiusz Grajko, Sebastian Jankowski, Szymon Kędzierski, Adam Kisiel, Arkadiusz Kraska, Mateusz Kuliś, Karol Macioch, Artur Muchin, Antoni Pochmara, Piotr Przytuła, Kaper Rybicki, Bartłomiej Sakowski, Jakub Staśkiewicz, Michał Stolarczyk, Kacper Szurnicki, Jakub Szydlik, Maciej Wawryszuk, Bartosz Zięba.

Juniorzy MKS Narew Ostrołęka mają za sobą dwa spotkania w lidze wojewódzkiej – to najstarszy regionalny zespół w rozgrywkach młodzieżowych. Podopieczni Mirosława Grzyba przegrali w pierwszej kolejce ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:3, w drugiej kolejce ulegli Żyrardowiance Żyrardów 0:6. Do rozgrywek zgłoszeni są: Jakub Chaberek, Adrian Chilicki, Rafał Deptuła, Norbert Dobkowski, Kacper Garbulewski, Patryk Górecki, Maciej Grzyb, Kacper Jurek, Daniel Kopeć, Konrad Kotowski, Arkadiusz Kowalczyk, Konrad Kulesza, Jakub Laska, Kamil Laskowski, Piotr Pałaszewski, Bartosz Pędzich, Bartosz Pietrzykowski, Mateusz Rupacz, Marcin Sowa, Mateusz Zduńczyk, Mateusz Ziemak.

Startują ligi okręgowe

Większość lig okręgowych, w których występują drużyny z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, startuje w najbliższą lub kolejną sobotę (odpowiednio 5 i 12 września). Są już jednak ligi, które rozpoczęły swoje rozgrywki. Jak potoczyły się pierwsze kolejki?

W II lidze okręgowej juniorów młodszych zmagania rozpoczęły się już 29 sierpnia. Na inaugurację kibice emocjonowali się starciami czterech zespołów z naszego regionu. Korona Ostrołęka przegrała przed własną publicznością z Aldo Bartnikiem Myszyniec aż 0:4, a bramki dla drużyny z Myszyńca strzelili Jakub Grądzik, Dominik Gąska, Fabian Czajkowski i Adrian Grądzik. Powodów do zadowolenia nie mieli juniorzy młodsi Kurpika Kadzidło, który przegrali aż 0:4 z Orzycem Chorzele. Zwycięstwo zanotowała za to ekipa Orza Goworowo. Hat-trick zaliczył Jakub Zięba, jednego gola dołożył Daniel Drabot i ostatecznie Orz pokonał Pełtę Karniewo 4:2.

Poza tym, rozpoczęły się także rozgrywki drugiej ligi okręgowej trampkarzy, tu jednak nie mamy wielkich powodów do zadowolenia. MKS Narew Ostrołęka uległ KS Wąsewo 1:15. W pierwszej lidze okręgowej trampkarzy Korona Ostrołęka wygrała na wyjeździe z Wkrą Żuromin 2:1 po dwóch bramkach Radosława Żerańskiego.

Kolejne spotkania rozegrane zostaną już w najbliższy weekend, a następny - obszerniejszy - raport z boisk młodzieżowych zamieścimy za tydzień w naszym portalu. Zapraszamy do odwiedzania naszego działu SPORT.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.