B Klasa: Muchin rozstrzygnął derby Ostrołęki (zdjęcia)

Piłka nożna 02 września 2017 36 Komentarzy

MZKS Narew 1962 Ostrołęka przegrała z Koroną II Ostrołęka 1:3 w meczu 2. kolejki B Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Na stadionie przy ul. Partyzantów zasiadł komplet widzów, a gospodarze mogli liczyć na głośny doping kibiców. Na boisku lepsi byli jednak gracze Korony występujący w roli gości.

Pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze Narwi, lecz Sebastian Szczechowiak w 3. minucie nie dał się zaskoczyć z rzutu wolnego. W 13. minucie meczu padła pierwsza bramka dla ostrołęckiej Korony, piłka po wrzutce skozłowała, przeleciała przez całe pole karne, a tam stał już Artur Muchin i strzałem z najbliższej odległości pokonał Norberta Dobkowskiego. Korona dłużej utrzymywała się przy piłce, ale jednak przyszedł moment, w którym to Narew przejęła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Najpierw w 35. minucie w słupek trafił Bartosz Pędzich, a kilka minut później ten sam zawodnik odpalił swoje turbo niczym Kamil Grosicki w reprezentacji Polski, minął kilku graczy Korony i wyłożył piłkę Michałowi Markowskiemu, a ten wyrównał na 1:1. Była 37. minuta meczu.

Narew nie utrzymała jednak dobrego wyniku do przerwy. Już minutę po golu Norbert Dobkowski obronił strzał z bliskiej odległości tylko w sobie znany sposób, a kolejne tego typu zamieszanie zakończyło się wbiciem piłki do siatki przez Artura Muchina. W drugiej połowie gra trochę "siadła", mieliśmy mniej atrakcyjne spotkanie niż w pierwszej połowie, a przewagę miała ostrołęcka Korona. Narwianie grali z wielką ambicją, ale jednak dużo większe doświadczenie w wyższych ligach zawodników Korony dało znać o sobie ponownie - w 87. minucie hat-tricka skompletował Artur Muchin, ustalając wynik meczu na 3:1 dla żółto-niebieskich.

Kolejny raz stadion na os. Wojciechowice stał się areną futbolowego święta. Mecz obejrzał komplet kibiców i śmiało możemy postawić tezę, że było ich jeszcze więcej niż tydzień temu na meczu Narwi z GKS Andrzejewo. Kibice w większości byli po stronie gospodarzy, co widać było nie tylko po dopingu, ale także barwach na trybunach, lecz trzeba obiektywnie przyznać: piłkarsko Korona II Ostrołęka była dziś zespołem lepszym. Rezerwy czwartoligowca pozostaną liderem B Klasy.

Narew za tydzień zmierzy się na wyjeździe z ULKS Ołdaki, Korona II zagra u siebie z GKS Andrzejewo. Więcej o meczu derbowym przez kilka najbliższych dni w naszym serwisie.

MZKS Narew 1962 Ostrołęka - Korona II Ostrołęka 1:3 (1:2)

⚽ 0:1 Muchin '13
⚽ 1:1 Markowski '37
⚽ 1:2 Muchin '41
⚽ 1:3 Muchin '87

Narew: Dobkowski - Dziczek, Piersa, Dąbrowski, Dworecki, M. Mierzejewski, Lutrzykowski, Młynarski (85' Grodzki), Markowski (78' Kobrzyński), Chorążewicz, Pędzich (88' Olbryś).

Korona II: Szczechowiak (90' Jaroszewski) - Przytuła (88' Modzelewski), Giers, Borkowski, Skarzyński, Laska (46' Buchalski), Górski, Gąska (46' Karczewski), Muchin, Nosek (65' Macioch), Kurowicki (81' Dawidzki).