Memoriał Barbary Pawelczyk (zdjęcia)

Inne 02 września 2017 3 Komentarze

Za nami pierwszy Memoriał Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym. Turniej rozgrywany w hali im. A. Gołasia cieszył się sporym zainteresowaniem. Zwyciężyli Grzegorz Kowalczyk, Artur Kasprzak i Adam Pląsek.

W kategorii open najlepszy okazał się tenisista Rzekunianki Rzekuń Grzegorz Kowalczyk, drugie miejsce zajął Maciej Dobrowolski z Łomży, trzeci był Jacek Obidziński z Ostrołęki, a czwartą lokatę zajął Hubert Marciniak z Ostrołęki. W kategorii pań zgłosiły się tylko dwie zawodniczki - Sylwia Sadłowska z Ostrołęki i Bernadeta Bielawna z Warszawy odebrały zasłużone nagrody bez podziału na miejsca.

Rywalizowali także oldboje oraz juniorzy. Wśród najstarszych uczestników turnieju w kategorii +45 wygrał Artur Kasprzak z Warszawy, drugi był ostrołęczanin Jan Klemendorf, trzecią lokatę zajął Przemysław Gozdowski z Wąsewa, a na miejscu czwartym uplasował się Jacek Obidziński z Ostrołęki. Kategorię najmłodszych tenisistów do lat 16 wygrał zawodnik GKTS Wiązowna Adam Pląsek.

Śp. Barbara Pawelczyk to legendarna zawodniczka MZKS Narew Ostrołęka. Dwukrotnie była mistrzynią Polski juniorek, a w 1972 i 1974 roku zdobywała brąz w grze pojedynczej wśród seniorek. Memoriałem uczczono pamięć tej tenisistki. Zapraszamy do galerii zdjęć z turnieju.