Goleada przy Witosa. Korona rozbija Tęczę Ojrzeń [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 01 kwietnia 2017 14 Komentarzy

Korona Ostrołęka rozbiła kolejnego rywala w lidze okręgowej. Żółto-niebiescy w pierwszą kwietniową sobotę pokonali na własnym stadionie Tęczę Ojrzeń 6:0. Bohaterem ostrołęckiego zespołu został napastnik Łukasz Zaniewski.

Strzelanie Korony rozpoczęło się już w 9. minucie. Maciej Staszczuk popędził za piłką ile sił w płucach i dał się sfaulować w rogu pola karnego. Decyzja sędziego mogła być tylko jedna: rzut karny. Pewnie wykorzystał go Łukasz Zaniewski. Żółto-niebiescy dalej napierali - w 17. minucie w dogodnej sytuacji piłki nie opanował Staszczuk, a trzy minuty później Kamil Lewandowski interweniował z najwyższym trudem. Szansę mieli też goście, ale w 26. minucie Rafał Traczyk nie trafił w piłkę w dogodnej sytuacji.

Po pół godzinie gry było już 2:0. Robert Cychol popisał się kapitalnym wrzutem w pole karne z autu na wysokości pola karnego, tam piłkę głową uderzył Karol Górski, ale ciężko było stwierdzić czy piłka lecała w światło bramki, pewne jest, że futbolówka trafiła jeszcze w nogę jednego z zawodników Tęczy i według nas gol powinien zostać zapisany jako samobójczy . W 33. minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Arkadiusz Zięba, a w polu karnym instynkt strzelecki nie zawiódł Zaniewskiego, piłka po strzale głową wpadła do siatki - 3:0. Chwilę później w stuprocentowej sytuacji znalazł się Laska, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelając obok bramki. Co się odwlecze to nie uciecze - w 39. minucie Zaniewski przejął piłkę, minął bramkarza, zabawił się z obrońcami i delikatnie strzelił na 4:0. Pierwsza połowa zakończyła się właśnie takim wynikiem.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Korona. W 51. minucie Jakub Laska przegrał kolejny pojedynek z Lewandowskim, a chwilę później niecelnym strzałem akcję zakończył Górski. Kolejny gol padł w 70. minucie. Wojciech Skorupka świetnie wrzucił z rzutu wolnego, do piłki ruszyli Dzbeński i Zaniewski i ten drugi skopiował swój wyczyn z pierwszej połowy, głową umieszczając piłkę w bramce. 5:0, ale to nie koniec emocji. W 76. minucie Zaniewski przejął piłkę w środku pola, popędził na bramkę, zrobił zwód przed rywalem i precyzyjnym strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w bramce. Szósta bramka oznaczała jedno - to jest nokaut, to jest show Zaniewskiego.

Z kronikarskiego obowiązku dodać jeszcze można, że najdogodniejszą okazję goście mieli w 83. minucie. Damian Sawicki uderzył niezwykle mocno i precyzyjnie, ale Sebastian Szczechowiak zachował czujność (mimo tego, że pracy w ciągu meczu nie miał prawie wcale) i sparował piłkę na poprzeczkę. Korona wygrała 6:0, prezentując dobry futbol, ale nie należy zapominać, że Tęcza do ligowych tuzów nie należy i ostrołęczan w tej rundzie czekać będą jeszcze bardziej wymagające sprawdziany. Oczywiście na wyróżnienie zasługuje Łukasz Zaniewski, który pokazał, że jest rasowym napastnikiem i odnajduje się niemal w każdej podbramkowej sytuacji - strzelał ze stałego fragmentu gry, głową po dośrodkowaniu czy też po indywidualnych akcjach. Można rzec: występ kompletny. Oby tak dalej.

Korona Ostrołęka - Tęcza Ojrzeń 6:0 (4:0)

⚽ 1:0 Zaniewski '9 (k)
⚽ 2:0 ? (sam). '30
⚽ 3:0 Zaniewski '33
⚽ 4:0 Zaniewski '39
⚽ 5:0 Zaniewski '70
⚽ 6:0 Zaniewski '76

KORONA: Szczechowiak - Zięba, Jastrzębski, Cychol, Skorupka, Górski (57' Muchin), Strzeżysz, Laska (57' Kowalczyk), Staszczuk (66' Kubat), Nosek (66' Dzbeński), Zaniewski.